Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Czy objawy przewlekłego zapalenia trzustki zawsze są takie same?


Gość Kamila

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 20 lat. Od około roku czasu odczuwam dziwne, trudne do opisania bóle w dolnej części brzucha oraz dolnej kręgosłupa. W Internecie znalazłam opis tego co odczuwam w objawach przewlekłego zapalenia trzustki. Bóle pojawiają się po jedzeniu lub po wypiciu napoju gazowanego. Są jednak krótkotrwałe. Zaciskam zęby i po chwili uczucie ściskania w brzuchu i plecach mija, a ja nie czuję się jakoś inaczej. Dolegliwość występuje również rzadko, co nie zgadza się z tym co przeczytałam w Internecie. Tylko w tym miesiącu wystąpiło to dwa razy, a zdarza się, że nie czuję tego nawet przez dwa miesiące. Nie mam też innych objawów, które rzekomo występują przy zapaleniu. Zgadza się jednak jeszcze utrata masy ciała. Przez ostatni rok schudłam około 6 kilogramów, zupełnie się nie odchudzając. Poza tym moje samopoczucie jest dobre. Czy istnieje prawdopodobieństwo, że mogę mieć zapalenie trzustki? A jeśli nie, czym mogą być spowodowane dolegliwości? Powinnam pójść do lekarza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Tak, najlepiej udać się do lekarza. Raczej mało prawdopodobne jest aby to było zapalenie trzustki. Trzeba zacząć od badań podstawowych tj. morfologia, OB, aspat, alat, kreatynina, badanie ogólne moczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×