Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Maja

Kolka jelitowa, zrosty po usunięciu wyrostka, czy skręt kiszek?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Maja
Nie dawno dostałam ostrych bóli brzucha więc poszłam na USG i lekarz robiący to badanie powiedział ze musze zostać na oddziale chirurgi bo moge dostać tz.*skrętu kisze*i umrzeć (mam jakąś przestrzen chyba nad pęcherzem i odstające jelita) pozniej przyszedl inny lekarz *moim zdaniem niekompetentny) i powiedzial mi ze to zrosty po operacji wyrostka a na karcie szpitalnej ktora dal mi do domu napisal ze to KOLKA JELITOWA a mnie nadal boli w tym samym miejscu!!! co mam robić prosze o rade....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Zwykle po takich operacjach (wycięcie wyrostka) dochodzi do powstania zrostów pooperacyjnych, które faktycznie mogą zaburzac prawidłowe funkcjonowanie jelit. Jeśli leki rozkurczowe nie pomagają, należy rozważyć wraz z chirurgiem usunięcie tych zrostów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość iwona
natychmiast idz do lekarza prosze Cie bardzo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość sylwia18
ja miałam dwa razy skręt kiszek, półtora roku po operacji wyrostka, dostałam ostrych bólów brzucha, zostałam przjęta do szpitala, założono mi sondę i przeprowadzono operację, po wyjściu ze szpitala po dwóch dniach znowu miałam skręt kiszek i także mnie operowano. Tydzień temu dostałam kolejnego ataku, tylo, że rozgoniono to lekami. dodam, ze mam 18 lat, gdy są zrosty, skręt moze powstać w każdej chwili.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość pacjent
Jak długo po operacji wyrostka nie można przyjmować lekkich pokarmów by nie ulec...tzw...skrętu kiszek...nadmieniam że pacjent jest w wieku 11 lat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.