Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Torbiel Bakera, tłuszczak podkolanowy, zespół cieśni nadgarstka


Gość Maria

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku lat dokuczają mi przewlekłe bóle kolanowe, w dwóch badaniach USG stwierdzono cyste Bakera wielkości 40x15x26 mm w dole podkolanowym. Gęstość torbieli nitkowa, kanał łączący zamknięty otrzymałam skierowanie na operację, ale ortopeda z szpitala stwierdził, że to nie torbiel, a tłuszczak i odwiódł mnie od zabiegu, mam wątpliwości czy dobrze zrobiłam. Czy ten tłuszczak nie przerodzi się w coś gorszego? (jestem po traumatycznych przeżyciach związanych z śmiercią męża). W tym samym czasie stwierdzono w USG obraz zespołu cieśni nadgarstka lewego ze znacznym obrzękiem tkanek miękkich nadgarstka i pochewek ścięgien zginaczy (przykurcz lewego palca środkowego). Po długiej rehabilitacji ortopeda zaaplikował mi zastrzyk DIPROPHOS czy to wystarczy. Proszę o poradę. Jestem leczona na DNĘ MOCZANOWĄ zażywam MILURIT 100, HALIDOR ,TORVACARD 40 i ze względu na osteoporozę raz w miesiącu BONVIVA 150.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stappler

Jeśli z guzem w dole podkolanowym związane są dolegliwości bólowe myślę, że jedynym skutecznym postępowaniem może być leczenie zabiegowe (usunięcie guza niezależnie od tego czy jest to torbiel Bakera czy też tłuszczak). Tłuszczak czy też torbiel może powiększać się systematycznie, powodować ucisk na sąsiednie struktury wywołując coraz silniejszy ból, a nawet utrudniać chodzenie. Co do leczenia cieśni nadgarstka jeśli leczenie zachowawcze (ogólne lub miejscowe) nie daje efektu jedynie operacja może przynieść wyleczenie. O tym wszystkim musi jednak zadecydować ortopeda. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 lat temu bolala i dretwiala mnie lewa reka .bol w dzien i w nocy nie do wytrzymania . lekarz stwierdzil ze to ciesni nadgarstka zadecydowal mi operacje . Balam sie ze strachu .nie zaluje teraz mam reke zdrowa jak u noworodkaa bylo warto .OPERACJA z nieczuleniem Polecam ta operacje u ortopedy. pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×