Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Rekonwalescencja po usunięciu żylaków powrozka nasiennego


Gość Przemek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Przemek

Rok temu w lipcu poddałem się zabiegowi usunięcia żylaków powrozka nasiennego na lewym jądrze. Zabieg przeszedł pomyślnie, bez żadnych komplikacji. Od czasu do czasu bolała mnie rana, ale podejrzewam, że nie jest to nic nadzwyczajnego, a nie był to ból nie do zniesienia. Niestety w przeciągu ostatnich kilku tygodni odczuwam ból koło jądra, tak jakby bolał mnie ten żylak. Często zdarza się to po jakimś wysiłku, ale są dni, że boli mnie to bez wyraźnego powodu. Czuję jakby kłucie i szczypanie w środku i czasami nawet nie mogę się dotknąć. Nie mam w tym miejscu opuchlizny wręcz przeciwnie zauważyłem, że żylak się zmniejszył, a jadra nie obwisają tak jak kiedyś. Zastanawiam się czy towarzyszący mi ból jest normalny czy mogły nastąpić jakieś powikłania. Czy po takim zabiegu zdarza się, że szew czasem boli i swędzi, szczególnie w miejscu, gdzie żyła została podwiązana? Czy jest to normalny proces gojenia? Czy ból żylaka spowodowany jest gojeniem się lub np. kurczeniem się go?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stappler

Po tak długim okresie po zabiegu na żylakach powrózka nasiennego nie powinny już występować dolegliwości. Możliwe, że w chwili obecnej występuje jakiś stan zapalny. Radzę w tej sprawie bezpośrednio skontaktować się z urologiem. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×