Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ocena diagnozy


Gość Jakub

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Mam 20 lat. Jakieś pół roku temu wyczułem w tylnej części jądra lub najądrza (gdzieś na pograniczu) niewielki guzek/gulkę - niewiem nawet jak to nazwać. Kompletnie nie pamiętam czy wyczuwałem już to wcześniej, jest jednak taka możliwość tylko kompletnie nieświadomie nie zwracałem na to uwagi. Od jakiegoś jednak czasu zmagam się z hipochondrią i każda nawet najmniejsza zmiana lub nierówność jest dla powodem wielkiego lęku. Wracając. Początkowo kompletnie to zbagatelizowałem jednak miesiąc późnej umówiłem się na prywatną konsultację u urologa. Po wstępnej rozmowie lekarz zbadał mnie palpacyjnie w pozycji leżącej i stojącej oraz później przy użyciu usg. Początkowo niczego nie wyczuł jednak zaraz zlokalizował "gulkę". Po badaniu dowiedziałem się, że "nie ma powodu do niepokoju gdyż jest to przyczepek - jakaś struktura jeszcze z okresu płodowego. Poza tym i żylakami przywózka, które mam kontrolować lekarz nie stwierdził żadnych niepokojących zmian w strukturze jądra. 
Jako hipochondryk jednak już po 3-4 miesiącach od wizyty zacząłem się zastanawiać czy aby napewno nic mi nie jest, a może lekarz pomyli się i czegoś nie zauważył na usg. Jedynym powodem ku takiemu nakręcaniu się jest fakt, że po prostu ta gulka nadal tam jest, żadnych innych niepokojących zmian nie zauważyłem.
Proszę Państwa o opinie odnośnie tej diagnozy oraz czy jest możliwość, że lekarz chirurg-urolog na usg pomylił coś poważnego z przyczepkiem?
Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×