Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość anna

Adenocarcinoma tubulare

Rekomendowane odpowiedzi

Gość anna
Miałam robioną kolanoskopie, okazało się że mam niedrożne jelita, nie zrobiono jej w pełnym zakresie. Zrobiono ja na odcinku mniej więcej 20cm i pobrano wycinki wynik badania histopatologicznego to : Adenocarcinoma tubulare. Dlaczego nie określono klasy zaawansowania choroby. Dziękuję za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
To tylko drobny wycinek z guza. Ocena dokładna histopatologiczna możliwa jest dopiero z materiału po całkowitym wycięciu guza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość anna
ANNA: Oprócz tego stwierdzono płyn wzatoce douglasa. Czy może on zostać w jakiś sposób usunięty?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość ewa bydgoszcz
Moja mama odebrała wynik nierozumie co jest napisane Adenocarcinoma tubulare g2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Ola
Adenocarcinoma tubulare g2 oznacza gruczolakoraka cewkowego (z 2 stopniem zaawansowania przy skali 3-stopniowej).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Dominika.
Witam, prosze o pomoc w przetlumaczeniu wyniku: adenocarcinoma tubulare(GI et GII),(Lauren typus intestinalis parietem ventriculi totalem et telae adiposae infiltrans).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość KKKK
Chciałbym się dowiedzieć, co oznacza wynik: adenocarcinoma tubulare g2, wykryto to u mojego dziadka na jelicie grubym, czy jest to nowotwór złośliwy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość chirurg Tomasz Stawski
adenocarcinoma tubulare g2 - oznacza gruczolakorak cewkowy stopnia 2 w skali 3-stopniowej histopatologicznej To rak czyli nowotwór złośliwy. Proszę z tym wynikiem pilnie skontaktować się z lekarzem prowadzącym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość saska234
Adenocarcinoma tubulare G2 exulcerans intestini crassi cum infiltratione tunicae muscularis

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Magda.
Witam, otrzymałam wynik lecz nie do końca go rozumiem. Fragment wyniku to: Mikroskopowo: W wycinku stwierdza się naciek Adenocarcinoma tubulare G2. Na końcu dodane jest *W wycinkach z guza jelita cienkiego stiwrdza się utkanie Adencarcionoma tubulere G2. Naciek nowotworu od strony tkanki tłuszczowej i obejmuje całą grubość ściany jelita* Czy ktoś byłby w stanie powiedzieć mi coś więcej na temat tych fragmentów wyników? Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość chirurg Tomasz Stawski
Wynik badania histopatologicznego określa występowanie gruczolakoraka o 2 stopniu zaawansowania histopatologicznego w skali 3-stopniowej z dużym zaawansowaniem w zakresie naciekania (przekracza całą ścianę jelita). Oceną i decyzją co do dalszego postępowania musi zająć się onkolog.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość si si
Witam serdecznie u mojej mamy stwierdzono guza esicy do usunięcia w badaniu kolanoskopi ma ESICA Adenocarcinoma tuburale G2 PROCEDURY Y90.902X4 ,Y94.948X2 czy może mi ktoś z inetrpretowac te wyniki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.