Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Czy istnieje podrażnienie wyrostka robaczkowego?


Gość Maria

Rekomendowane odpowiedzi

W nocy z poniedziałku na wtorek dopadł mnie silny ból brzucha. W ciągu następnego dnia odczuwałam cały czas kłucie w dolnej, prawej części brzucha. Kolejna noc przyniosła jeszcze silniejsze - około godzinne ataki bólowe, a niewielką ulgę przyniosła skulona pozycja. Ból przeczekałam. Rano po oddaniu stolca (dodam, że na siłę, gdyż ból po prawej stronie nasilał się; nie miałam też zaparcia, gdyż wieczorem poprzedniego dnia także się wypróżniałam) ból zmniejszył się. Jednak cały czas czułam kłucie po prawej stronie. Przy ucisku ból był znacznie mocniejszy. Lekarz ogólny wykluczył wyrostek (jednak w razie ponownego ataku dał mi skierowanie do szpitala), skierował mnie także do ginekologa - podejrzewając zapalenie przydatków. Ginekolog wykluczył zapalenie przydatków i stwierdził, że mam podrażniony wyrostek robaczkowy - z czym kazał udać się natychmiast do szpitala. W szpitalu zrobiono mi podstawowe badania. Okazało się, że miałam podwyższoną temperaturę ciała, do tego dość liczne bakterie w moczu i leukocyty 36-50 wpw. Wczoraj znów robiłam badanie moczu i wszystko wyszło w porządku. W czasie USG nie zauważono niczego podejrzanego w układzie moczowym. Miałam miękki brzuch. Jednak bardzo bolący przy ucisku. Także w czasie nacisku po lewej stronie - bolało po prawej. Generalnie nie dowiedziałam się niczego co może mi dolegać. Wróciłam do domu, z zaleceniem, żeby w razie jakichkolwiek dolegliwości zgłosić się natychmiast na SOR. Od środy jestem na lekkostrawnej diecie. Dziś jest sobota - a niewielki - kłujący ból nadal się pojawia - zwłaszcza podczas schylania. Brzuch nie boli już przy ucisku. Moje pytanie brzmi- czy istnieje coś takiego jak podrażnienie wyrostka robaczkowego? I czy ostry ból może w każdej chwili powrócić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Być może objawy związane były ze stanem zapalnym w układzie moczowym albo rzeczywiście z wyrostkiem robaczkowym. W razie pojawienia się ponownego silnego bólu w podbrzuszu proszę udać się do szpitala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×