Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Ewelina

Czy można przywrócić zniesioną lordozę odcinka szyjnego?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ewelina
Witam, chcialabym sie dowiedziec czy mozna odzyskac lordoze w odcinku szyjnym kregoslupa, ktora zostala zniesiona/ wyprostowana w skutek dlugotrwalego unieruchomienia kolnierzem? Jezeli jest taka mozliwosc to jakie kroki powinny zostac poczynione przez rhabilitanta/fizjoterapeute? Bardzo prosze o mozliwie szybka odpowiedz, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Najlepiej skonsultować się bezpośrednio z rehabilitantem, on już będzie wiedział jakie ćwiczenia zastosować w Pani wypadku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Ewelina
nie prosze o cwiczenia tylko o odpowiedz czy da sie odbudowac utracona lordoze w odcinku szyjnym? w jakim przypadku jest to mozliwe a w jakim nie? potrzebuje troche teorii na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Artur
Pływanie krytą żabką i ćwiczenie na zniesienie skutków tak zwanego *whiplash*. Poszukaj w amerykańskim Internecie - u nas nikt o tym nie słyszał. Ćwiczenie polega na cofaniu głowy i wykonywaniu ruchu jakby *podduszania*. Spokojnie można przywrócić lordozę szyjną. Ja miałem znieszioną z kyfotycznym ustawieniem tego odcinka i 3 wypukliny - dziś mam problem z głowy :) a lordoza wróciła :) Powodzenia!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Monika
Arturze, a po jakim czasie ćwiczeń wróciła Ci naturalna krzywizna lordozy szyjnej?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Wojtek
Witam. Mam zniesioną lordozę szyjną. Dokładnie też mam wypukliny, które wg opisu badania MR znoszą rezerwę płynową przedniego kanału kręgowego. Z kim nie rozmawiam (rehabilitanci itp.) to twierdzą że tego się na da naprawić a jedynie leczyć objawowo (zmniejszyć napięcie mięśni się da ale ustawić kręgosłup - nie). Jestem już tym dość podłamany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.