Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Jolanta

Tu mammae sin

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jolanta
W rozpoznaniu mam napisane : tu mammae sin natomiast po biopsji : * W trakcie BAC uzyskano nieco gęstej , białawej, homogennej treści /zawartość torbieli/ . W rozmazach : masy białkowe oraz liczne komórki piankowate. Uprzejmie proszę o wyjaśnienie tego co wykryto w tej* torbieli* Z poważaniem . Jola

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
rozpoznanie brzmi: guz sutka lewego z BAC wynika, że to raczej torbiel z zawartością treści mlecznej (torbiel z przewodu mlekowego)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Dorota
Z wcześniejszych odpowiedzi na forum wiem, że rozpoznanie oznacza *guza sutka prawego*. Mój brat (22 l.) ok. miesiąc temu zauważył zmiany w okolicy sutka, poszedł do lekarza, wykonano u niego badanie, którego wynik jest jak powyżej. Ponadto napisano *grupy komórek nabłonkowych bez cech atypii oraz strzępki tkanki łącznej*. Po przelotnej rozmowie z panią dr (pani była zajęta...) ta stwierdziła, że brat jest dobrym przykładem ginekomastii. Dokładniejsza rozmowa z lekarzem dopiero przed nim, wizyta wyznaczona jednak dopiero na połowę kwietnia, dlatego mam chciałam spytać, czy (mając do dyspozycji *tylko* te wyniki) mamy duże powody do zmartwień? Czy lekarz powinien skierować go na wycięcie tego guzka w celu przeprowadzenia badań histopatologicznych? Czego możemy się spodziewać? Wiem, że stosowanie hormonów może wpływać na powstanie ginekomastii, a czy duże ilości antybiotyków również? Brat takie w ostatnim czasie był zmuszony przyjmować praktycznie bez przerwy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.