Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Tu mammae sin


Gość Jolanta

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jolanta

W rozpoznaniu mam napisane : tu mammae sin natomiast po biopsji : * W trakcie BAC uzyskano nieco gęstej , białawej, homogennej treści /zawartość torbieli/ . W rozmazach : masy białkowe oraz liczne komórki piankowate. Uprzejmie proszę o wyjaśnienie tego co wykryto w tej* torbieli* Z poważaniem . Jola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wcześniejszych odpowiedzi na forum wiem, że rozpoznanie oznacza *guza sutka prawego*. Mój brat (22 l.) ok. miesiąc temu zauważył zmiany w okolicy sutka, poszedł do lekarza, wykonano u niego badanie, którego wynik jest jak powyżej. Ponadto napisano *grupy komórek nabłonkowych bez cech atypii oraz strzępki tkanki łącznej*. Po przelotnej rozmowie z panią dr (pani była zajęta...) ta stwierdziła, że brat jest dobrym przykładem ginekomastii. Dokładniejsza rozmowa z lekarzem dopiero przed nim, wizyta wyznaczona jednak dopiero na połowę kwietnia, dlatego mam chciałam spytać, czy (mając do dyspozycji *tylko* te wyniki) mamy duże powody do zmartwień? Czy lekarz powinien skierować go na wycięcie tego guzka w celu przeprowadzenia badań histopatologicznych? Czego możemy się spodziewać? Wiem, że stosowanie hormonów może wpływać na powstanie ginekomastii, a czy duże ilości antybiotyków również? Brat takie w ostatnim czasie był zmuszony przyjmować praktycznie bez przerwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×