Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Anna

Ostre zapalenie trzustki - martwiczo-krwotoczne, wywołane kamicą żółciową, pseudo torbiel trzustki

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anna
Mam małe pytanie dotyczące zdrowia mojego taty, trafił do szpitala 7 tygodni temu do Szpitala z krwotokiem wewnetrzym,oraz z częściową martwicą trzustki, w wyniku nie zrobienia tydzien czesniej badac UZG. 5 Tygodni temu jego stan sie polepszył, ale w dalszym ciagu istnieje zagrożenie życia, leczony był wszelkimi lekami narkotycznymi, i obecnie od ponad 2.5 tygodnia ma założony zbiornik z płynem, ktory uchodzi od tego torbiela. Do czasu wszystko szło w dobrym kierunku, stan taty sie polepszał, niestety ostatnio od tygodnia tata gorączkuje, mial zrobione badania krwi, z ktorych wynika, iz powstaje jakies zakażenie, a ponadto z drena (tego wężyka odprowadzajacego płynu z trzustki) zaczęła płynąć ropa. W dniu dzisiejszym został zatrzymany w szpitalu i zostały podane mu srodki na ten ropien i ponoc trzeba czekac. Nie wiem, czy mowią nam całą prawde, dlatego mam pytanie, co ewentualnie moze teraz sie wydarzyc. Dopisze póżniej szczegółowe informacje z wypisu, ale chwilowo sa one w szpitalu. Prosze o pomoc i z góry dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
To rzeczywiście może być zakażenie. Powstający ropniak musi zostać opróżniony z ropy. Dodatkowo antybiotykoterapia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anna
Ale zakażenie czego? Zdrowej częsci trzustki? Niespecjalnie rozumiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anna
Ostatnie badanie TK wygląda tak : *Ogon trzustki nie uległ wzmocnieniu kontrastowemu- cechy martwicy. Miąż głowy i trzony trzustki ulega wzmocnieniu kontrastowemu. Rozległy naciek tkaniki tłuszczowej sieci i krezki w nadbrzuszu. Naciek lewego mięśnia biodrowo-lędźwiowego powoduje dwukrotne powiększenie wymiarów jego przekroju poprzecznego z wysiłkiem podpowieziowo. Patologicznych kolekcji plynowych w nadbrzuszu nie uwidoczniono. Koniec drenu lokalizuje sie do przodu od trzonu trzustki.* --* z tym, iz te badanie, bylo robione przed pogorszeniem sie stanu mojego taty. Dzisiaj z tego co sie dowiedzialam, to ma miec zrobione TK, USG, oraz pobranie krwi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.