Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Hyperechogeniczna zmina nerki prawdopodobnie o charakterze angiomyolipoma


Gość Asia, Olsztyn

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie kochani, wróciłam właśnie z konsultacji z urologiem, w TK wykryto u mnie obszar o średnicy 19mmX 18mm podejrzewaja,ze to angiomyolipoma. Lekarz bardzo optymistycznie mnie poimformował, zebym wróciła do domu i zapomniała o tym, zalecił kontrolę badań za 3 mc.Powiedział,że jestem zdrowa, i mam normalnie życ. Chciałabym dodać, że 3 lata temu miałam operację na raka nerki T1, wszystko jest ok. Jeśli ktoś chciałby podzielić sie ze mna swoimi przezyciami to proszę pisać na mieila beta1315@wp.pl dodam że mam 39 lat. pozdrawiam Was wszystkich:):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Załamana:(

Witajcie, u mnie tez wykryto angiomyolipoma prawie tak dużego jak sama nerka!!!!! Lekarz mówi, że to nic groznego i żeby to zostawic i obserwować co 3 m-ce. Ale tak sie boję z tym życ, że zdecydowalam sie usunąć nerkę!! Nie chce czekać aż wda mi się tam jakieś grożne raczysko, brrry......... Tym bardziej, że tomografia nie mów na 100% co to jest, ona tylko sugeruje!! Teraz czekam na telefon kiedy mam się zgłosić na operację. Mam dopiero 23 lata i wiele planów na przyszlość, a co najwazniejsze mam dla kogo żyć bo mam male dziecko i wspanialego męża. Co myslicie o mojej decyzji??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w prawej nerce od kilku lat angiomolipoma. Do tej pory lekarze kazali czekać i obserwować. Jednak w tym momencie podjęli decyzję o usunięciu guza. Ma wg tomografu 22 mmm, a wg usg 25 mm, jednak znajduje się przy żyle wchodzącej do nerki i nie można dłużej czekać. Operację mam planowaną na czerwiec. Mam mieć robioną laparoskopowo. Trzy lata temu miałam operację prawego nadnercza, więc może być problem z laparoskopią, wtedy zostanie cięcie tradycyjne. Mam nadzieję, że nerkę zachowają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam pani Agnieszko .Chciałabym coś więcej dowiedzieć się o angiomolipomie ,pół roku temu na badaniu USG też ją u mnie wykryto i zupełnie nie mam o tym pojęcia ,będę wdzięczna za te informacje ,podaje mail grazyna3@onet.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość saskia

Witajcie Ja dowiedzialam sie ze mam na lewej nerce angiomylipoma-1.2 cm --niby nic jak lekarze zapewniaja ale umieram tez ze strachu ,ale najlatwiej jest mowic tym co nie maja .W niedziele ide na MRI z contrastem aby dokladnie zdiagnozowac co to jest --dam o sobie znac i moze jakies wskazowki od lekarze. pozdrawiam saskia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam 23 lata, jestem kobietą. Mi też wykryto *obszar hyperechogeniczny 11mm* na prawej nerce (do tego kamień 4mm na prawej). Lekarz, który się temu przyglądał podczas badania usg powiedział, ze to guzek łagodny mogący odpowiadać angiolipomie. Mam go obserwować i *niczym się nie martwić*, bo, jak powiedział lekarz, rozmiar jest niewielki i dosyć często się to przytrafia, głownie kobietom. Oczywiście dla mnie nie jest to takie banalne i bardzo się boję, że on się w coś przeistoczy:/. Do tego dodam, że od 2 miesięcy mam powiększone węzły chłonne szyjne. Były one sprawdzane 3 razy u laryngologa i dwa razy na badaniu usg, wg. którego mają one zachowaną strukturę i są niegroźne. Robiłam też rtg klatki, wyszło w normie. A jeszcze zaznaczę, że to usg, przy którym wyszedł guzek, było robione właśnie ze względu na te węzły (na szczęście w jamie brzusznej węzłów powiększonych nie ma). Dodam, że od jakiegoś czasu pobolewają mnie plecy* nie są to bóle intensywne* właśnie w okolicy nerek i ciut niżej. Nie wiem co mam dalej robić, bardzo się boję, wszyscy mnie uspokajają, ale może...lekceważą..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też od 8 miesiecy mam angiomyolipoma.Wyszło mi po usg bolały mnie nerki i oprócz kamieni wyszło amp 1 cm.Lekarze tylko mówią że nie ma się czym martwic ja siębardzo tym przejęłam.Mam małe dzieci i było mi ciężko.Często boli mnie ta nerka,ale pocieszające jest to ze w8 miesiecy aml sie nie powiekszyl.Jesli chodzi o węzły chłonne ja na twoim miejscu gdyby powiekszone byly dlużej niż kilka tygodni zrobiłabym tomografie.Czy byłaś u urologa zawsze mozna poprosic o skierowanie na TK .W ostateczności prywatnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pani agnieszko proszę o wszelkie informacje, choruję na angiomyolipoma od 1,5 roku, lewa nerka. Mój mail: jaro_gajowy wp.pl. Będę wdzięczna ponieważ trudno się ciągle nie przejmować, jak boli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Agnieszka

Witam właśnie dostałam termin do badania KTG i od 23 nie będzie mnie dlatego muszę dodać że jeśli państwo mają nadmiar kilogramów to szybciej będzie odnowa ponieważ te torbiele odnawiają się szyciej gdy człowiek ma nawet lekką nadwagę im mniej państwo ważycie tym rzadsze kontrole i badania to nie jest moja jedyna choroba a towarzysząca ponieważ nigdy sama jako jednostka choroba nie występuje tylko jako towarzysząca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Agnieszki lub innych osób po operacji. U mnie 8 lat temu wykryto angiomeolipome , wtedy 22na 24 teraz 43 na 53 mm niestety mam ja w centralnej części nerki. troche jeszcze funkcjonuje ale nie wiem czy to ona troche pobolewa mnie bok. Ostatnio w TK lekarz miał watpliwości czy to pewna angio. Chcą abym to ja zadecydowała o usunięciu nerki . Boję się usunięcia i zarazem zostawienia. mam 50 lat i w mojej rodzinie wszyscy umieraja na raka . Ale czy w drugiej mi się nie przytrafi? mój mail dorotami@onet.eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Agnieszka

Witam wszystkich bardzo proszę o POPRAWNY ADRES E-MAIL bo nic nie dostałam jak np.u pani Renaty, która napisała tu ponad miesiąc temu nic nie doszlo do mnie do tej pory . Ps. przepraszam że z wielkich liter ale szybciej państwo dostrzegą pomyłkę. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym Pani radziła skonsultowac sie jeszcze z innym lekarzem urologiem albo gdzies indziej zrobic usg.Jesli guz jest wątpilwy to napewno lepiej go wyciac .Tylko w przypadku stwierdzenia aml obserwuje sie -usg co 6 miesiecy.Moja znajoma miała w usg guz ok.4cm i lekarz nie mogl tez stwierdzic co to za guz .Jednak usunęła nerke to byl rak.Narazie jest ok.Ale gdyby zwlekała z decyzją mogłoby dojśc do przerzutów.Biopsje nerek chyba rzadko sie wykonuje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam pani Moniko niech pani znajoma opisze siłę bólu i rodzaj czy tylko boli czy kłuje itd oraz natężenie bólu bez proszków w skali 1-10. ja mam kontrole co kwartał i spisuje sobie te moje bóle i lekarzemają ulatwione zadanie. Co do kontroli mialam robioną viopsję pobierają mi wycinki z operowanych miejsc czy nie ma nawrotów Badanie KTG z kontrastem dożylnio na czczo i USG u mnie to rutyna . Pozdrawiam Ps. niech pani znajoma raczej nie zwleka z wizytą u urologa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim miała wycięty guz bardzo bolały ją plecy szczególnie przy schylaniu.Był to ból w skali 1-10 to na 8-10.Bo gdy np.sprzątała to tak ją bolało że pózniej nie mogła nic robic-tylko leżec.Nawet spac nie mogła.Teraz chodzi na kontrole do urologa i onkologa.Był to ból kłujący z tyłu na dole pleców.Pozdrawiam Panią i życze dużo zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,3 lata temu podczas USG lekarka wykryła u mnie angio, miał wtedy 7mm -więc mały wg lekarzy, po roku urósł do 8mm, a wczoraj po usg - wiem że urósł dalej i ma teraz 12x10mm,od pewnego czasu boli mnie lewa nerka i miejsce gdzie jest usytuowany, a ponoć to nie boli?? czy oprócz usg powinnam wykonać jeszcze TK czy rezonans??dla potwierdzenia?czy wykonać markery?bo lekarz oczywiście nic o tym nie wspomniał-tylko bagatelizuje!!chętnie nawiążę kontakt e-mailowy,bardzo proszę o podpowiedź!!!pozdrawiam wszystkich chorych na angio!!mój e-mail:ania.beata@vp.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te ogniska to najprawdopodobniej zmiany torbielowate one nie występują samodzielnie lecz z innymi chorobami. Waga też odgrywa tu rolę, ponieważ im więcej kg tym szybciej te torbiele naastają tzw efekt jojo. Pani Aniu niech pani znajoma zrobi rezonans i TK . U mnie jeśli ból się pojawia promieniuje z jednej nerki na drugą i na krzyż tabletka to ostateczność ponieważ staram się określić siłę bólu i mowić o tym przy kontroli. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Proszę Pani Agnieszko o informacje na temat AML. *8m-cy temu wykryto u mnie w centralnej części nerki guz 2 cm. Tomografia prywatnie na opisie nic a guz widać. Mam nudności ,czasem wymioty, lekką leukocytozę bezwzględną i limfocytozę bezwzględną. Okropny ból, rozdrażnienie od niego. Leki przeciwbólowe nie działają...niestety. Mój mail megidm@gmail.com Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie aml stwierdzono przy badaniu usg (kontrola węzłów chłonnych) 16x9 i drugi mniejszy ok.9mm. Standardowo - nie przejmować się i kontrole usg. Tak też robiłam - każde usg inne. Miałam też TK- potwierdzenie, że to amt16x7mm, druga zniknęła. Ostatnio, w styczniu, zmieniłam lekarza. Skierował mnie na powtórną TK. Wyniki następujące - ...*nerka lewa od srrony przyśrodkowej, górny biegun podtorebkowo widoczny hipodensyjny obszar o wym. 17x13x31, zmiana niejednorodnie i w niewielkim stopniu wzmacnia się po podaży kontrastu. W korze nerki prawej drobna torbiel.Konieczna systematyczna kontrola USG i wnikliwa obserwacja kliniczna.* A co to wszystko oznacza ( poza oczywistymi informacjami) napiszę po czartkowj wizycie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grażyna

yję z tym zchorzeniem zdiagnozowanym1991r.W 2008 prawa nerka pękła,po usunięciu zyję z drugą 160/75 zmiany o średnicydo45-55mm.Warstwa korowa widoczna fragmentarycznie.Dbanie o zdrowie to obowiązek .Teraz jest szansa na leczenie ,zrób to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×