Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Magda

Podwyższony wyniki aminotransferaz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Magda
Odstawiłam tabletki antykoncepcyjne (i przez to przytyłam?) i po ok. 1 mc czasu zrobiłam badania: krew wyszka ok, cholesterol ok, tylko martwi mnie jedno Aspat 38U/l, ALAT 59 U/I, bilirybia całkowita 10 umol/l. Robiłam USG jamy brzusznej też w normie, tylko w badaniu ginekologicznym wyszło iż mam płyn w zatoce Douglasa. Moje pytanie brzmi od czego mogę mieć tak podwyższoną aminotransferazę i co mam robić? Ginekolog powiedziała, zebym tym płynem się nie przejmowała, a co z podwyższonymi wynikami badań?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość stappler
Myślę, że na pewno wynikiem przytycia nie jest odstawienie środków antykoncepcyjnych. Zazwyczaj w czasie zażywania środków antykoncepcyjnych tyje się, a ni e na odwrót. Co do zwiększenia aktywności enzymów wątrobowych są to wartości minimalne przewyższające normę, bez klinicznej podstawy do niepokoju. Radzę wykonać kontrolę poziomu aminotransferaz po 24-godzinnej diecie bezmięsnej, lekkostrawnej, z wykluczeniem alkoholu i środków farmakologicznych, po 6 godzinnyjm okresie na czczo. Dopiero po kontrolnym badaniu można zastanowić się nad ewentualnym dalszym postępowaniem. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×