Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Stłuszczenie wątroby a zajście w ciążę


Gość gosia

Rekomendowane odpowiedzi

Cztery lata temu stwierdzono u mnie stłuszczenie wątroby.Regularnie robię badania kontrolne,mam wysokie enzymy wątrobowe powyżej 100(ALAT),badanie USG w nornie(wątroba jest nieznacznie powiększona ).Chciała bym wiedzieć czy są jakieś przeciw wskazania odnośnie ciąży ,czy w przypadku zajścia w ciąże grożą mi ze strony wątroby jakieś problemy.Na marginesie dodam że skończyła bym 30 lat i to by była moja druga ciąża ,pierwsze dziecko ma siedem lat.Z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Gosiu!ja równiez cierpię na stłuszczenie wątroby ,juz ponad 6 lat .Wyniki ALT mam ciągle podwyższone.Mam dziecko w wieku 9 lat ,chciałabym miec jeszcze drugie ,ale mam obawy czy nie pogorszy się stan wątroby ,czy nie będzie miało to zgubnego wpływu na maleństwo .Stosuje jakiśczas osropest plamisty,zawiera go równiez sylimarol.Jednak same zioła posiadaja więcej sylimaryny.Stosuję rózne diety ,ale organizm różnie raguje,czasem pojawiaja się bóle pod prawym żebrem i mam wzdęcia.Wtedy sama tak naprawdę nie wiem co moge ,a czego nie mogę jeśc .Męczy mnie juz ta sytuacja,ciągle czuje się zmęczona,rozdrazniona.szukam bezskutecznie jakiejś pomocy,*cudownego środka*na tą chorą wątrobę .Może znajdzie się ktos o podobnych dolegliwościach ,który znalazł jakąś skuteczną pomoc.Pozdrawiam Dorota 2009-06-16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×