Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Natalia

Gorączka i wydzielina miesiąc po operacji wyrostka robaczkowego

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Natalia
Mój tato jest miesiąc po operacji wyrostka robaczkowego.Od 3 dni ma gorączkę pomiędzy 37,7 a 39,7.Ma nieprzyjemny oddech(taki sam miał gdy dostał zapalenie).Z rany pooperacyjnej wydziela się żółta wydzielina.Miał zgorzelinowe zapalenie wyrostka robaczkowego i rozlane zapalenie otrzewniej.Z badania histopatologicznego wynik brzmi Appendicitis phlegmonosa gangraenescens et periappendicitis purulenta abscedens.Moje pytanie brzmi : Co robić? Chodził na kontrole co 3 dni,lekarz nie wprowadził antybiotyku,ani badań kontrolnych.Raz miał tylko przepłukiwaną ranę.Co mamy robić??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Najlepiej ponownie zgłosić się do chirurga. Gorączka, wydzielina ropna wskazują na zakażenie bakteryjne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Marcin
Tydzień po operacji wyrostka pojawił się u mnie ropień gdzieś koło kręgosłupa bolesnych dolegliwości nie miałem(objawiało sie tak samo jak u twojego taty gorączka w okolicy 40 stopni), usg też nic nie pokazało dopiero wpuszczenie kontrastu i prześwietlenie wykryło ropień.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.