Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Silne skurcze jelit, wrzody żołądka?


Gość wioleta

Rekomendowane odpowiedzi

Gość wioleta

Dzień dobry Panie doktorze pprzez oststnie 5 dni przyjmowałam movalis na rwe kulszowa.Ostatni zastrzyk wypadł w poniedziałek .We wtorek okolo godziny 12 dostałam bardzo silnych skurczy jelit wylądowałam na pogotowiu .Do tego doszły dreszcze,podwyższony stan goraczkowy trwajacy 5 godzin, przelewania ,burczenia,. Po zjedzeniu posiłku skurcz jelit sie nasilł. Bardzo bol sie tez nasila podczas chodzenia.W badaniu usg wszystko wyszło w porzadku ,w morfologii krwi tez.Bol troche ustapił ale jescze mam dośc silne skurcze jelit .Czy to mozliwe zeby po 5 zasztrzykach movalisu dostac wrzodów jelit?Jakie badania mogłabym zrobic zeby wykluczyc wrzody na jelitach tylko nie kolonoskopie.Z gory dziekuje.Przepraszam ze tu pisze ale na forum jelita nikt mi nie odpowiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Niestety, ale takie obajwy jak Pan opisuje mogą być skutkiem stosowania leku Movalis. Powikłania stosowania tego leku to: Mogą wystąpić: nudności, wymioty, zaparcia, wzdęcia, biegunka, dyskomfort i bóle brzucha, niestrawność, zapalenie przełyku, zapalenie błony śluzowej żołądka, wrzód żołądka lub dwunastnicy, jawne lub utajone krwawienie z przewodu pokarmowego, perforacja przewodu pokarmowego, zapalenie jelita grubego, obrzęki, kołatanie serca, wzrost ciśnienia tętniczego, zaczerwienienie twarzy, atak astmy, ból i zawroty głowy, szum w uszach, senność, dezorientacja, splątanie, nieprawidłowe parametry czynności nerek lub wątroby, niedokrwistość, leukopenia, trombocytopenia, świąd, wysypki, zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, pokrzywka, nadwrażliwość na światło, zapalenie spojówek, zaburzenia widzenia. Wyjątkowo: skórne zmiany pęcherzowe, rumień wielopostaciowy, zespół Stevens-Johnsona, toksyczna martwica naskórka, ostre reakcje nadwrażliwości (obrzęk naczynioruchowy, reakcje anafilaktyczne lub rzekomoanafilaktyczne). Może dojść do tego nawet po 5 dniach stosowania. Należy odstawić lek i zastosować leki jak w chorobie wrzodowej żołądka. Dolegliwości powinny ustąpić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×