Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zgorzelinowe zapalenie wyrostkarobaczkowego z perforacją


Gość Mama Wiktorki

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mama Wiktorki

Dwa dni temu moja córka wróciła ze szpitala. Otrzymałam stamtąd kartę informacyjną leczenia. Rozpoznanie. Zgorzelinowe zapalenie wyrostkarobaczkowego z perforacją. Rozlane zapalenie otrzewnej. Niedrożność pooperacyjna zrostowa. Dwa tyg. temu córka trafiła do szpitala z bólami w okolicy wyrostka i tego samego dnia była operowana. Tu moje pierwsze pytanie. Podczas tej operacji( jak pisze w karcie informacyjnej) oprócz wycięcia wyrostka rozpoznano *rozlane ropne zapalenie otrzewnej*. Co to takiego? Oraz *częściowo resekowano sieć*. Na czym to polega? W piątej dobie po operacji córka miała kolejną. Ciągle wymiotowała i nie mogła chodzić z bólu. *Zrost zaciskający pętlę jelita cienkiego* przeczytałam w karcie. Co to znaczy i dlaczego powstał skoro po pierwszej operacji lekarz mówił że wszystko będzie w porządku? I co to jest *laparotomia zwiadowcza*? Czy córce nic nie grozi? Czy teraz będzie już zdrowa. Dodam jeszcze że ma 5 lat i była operowana 2 lata temu na przepuklinę pępkową. Proszę o szybką odpowiedź na moje pytania. Bardzo się o nią martwię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×