Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Szerokie biodra u faceta


Gość Piotr

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry wszystkim,

mam trzydzieści kilka lat i moje biodra i miednica robią się coraz szersze (nie mam na myśli delikatnego tłuszczu tylko kości), można to jakoś zahamować czy raczej jest to uwarunkowane genetycznie? Mój ojciec też takie ma, z tym że on całe życie prowadzi siedzący tryb życia (jest kierowcą). Czy właśnie podczas siedzenia występuje jakiś ekstra nacisk na biodra i miednicę, że po kilku latach one się jeszcze bardziej rozchodzą?

Czy można coś z tym zrobić? Dodam, że poziomu tkanki tłuszczowej nie mam jakoś wyjątkowo wysokiego, szacuję na około 20%, brzuch prawie płaski. Przeszkadza mi to wizualnie i praktycznie też, bo każde spodnie są nieco niewygodne, ech. Poza tym przy powyższym zatłuszczeniu moja waga to 95 kg przy wzroście około 184cm, nawet jeśli zrzucę trochę tkanki tłuszczowej, to wciąż będzie wysoka waga, a że lubię uprawiać sport, to takie ciężkie i duże kości (od pasa w dół) nie pomagają :(

Jeśli dodatkowo macie linki bo artykułów na taki temat (mogą być także po angielsku) to możecie dodać, chętnie poczytam czy inni tez borykają się z podobnymi problemami.

Pozdrawiam, P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×