Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Żylaki jąder


Gość Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! Mam 32 lata. Pół roku temu stwierdzono u mnie żylaki na jądrach. Powodem było zamian gestosci prawego jądra - zrobiło się twardsze i mniejsze w stosunku do lewego i tak jakby nie sprawne. USG wykazało żylaki. Od czasu do czasu czuję tepy ból prawego jądra oraz ciagnięcie w pachwinie. Czasami w ogole nie odczuwam bólu a czasami sprawia znaczny dyskomfort. Wczoraj znajomy, ktory miał takze problem z jadrem - ze zmianą jego gęstości , czyli mniejsze i twardze wyladował na stole operacyjnym w celu usuniecia nie sprawnego jadra. Mam pytanie czy powinienem się martwić skoro USG stwierdziło żylaki, oraz czy żylaki mogą mieć wpływ na wielkośc oraz twardość jądra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Radzę z tym problemem udać się na konsutację do urologa. Żylaki powrózka nasiennego powiązane z dolegliwościami są wskazaniem do leczenia operacyjnego. Żylaki powrózka nasiennego następowo mogą powodować zmianę wielkości jądra oraz jego konsystencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Tydzień temu USG jąder wykazało żylaki powrózka nasiennego ( od 2,2 mm do 2,8 mm - lewe jądro ). Mam 32 lata i właśnie chciałem ze swoją partnerką postarać się o dziecko. Starsznie panikuje ponieważ wiele już przeczytałem na temat tych żylaków - że wpływają one w znacznym stopniu na bezpłodność,że operacja nie zawsze przynosi pożadane efekty itd. Jądro lewe raczej nie boli ale odczuwam bóle w lewej pachwinie. Zapisałem się do urologa. Proszę o pomoc co robić? Operować czy nie? Dla mnie priorytetem jest teraz dziecko i zacząłem ostro panikować. Czy te żylaki to wyrok? czy jest szansa na to abym mógł mieć dzidzię? Jakie jest prawdopodobieństwo sukcesu po operacji? Z góry dziękuje za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×