Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość monika

Proursan lub ursofalk na refluks żółciowy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość monika
Choruje na refluks zolciowy i chcialam zapytac o dzialanie leku proursan lub ursofalk. lekarz przepisal mi ten lek obok leku controloc 40 mg jednak zauwazylam ze po tym leku jest mi niedobrze i mam jeszcze wieksze wzdecia. czy moglby mi pan opisac dzialanie tego leku z gory dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Patrz strony: http://www.doz.pl/leki/p554-Ursofalk http://www.ilekarze.pl/leki/U/ursofalk/ http://www.apteka.senior.pl/45246,proursan-250-mg-kapsulki-50-szt.html

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Monika
Dziękuję za wskazanie tych stron ale chciałabym jeszcze zapytać jeżeli można bo nie wiem czy dobrze zrozumiałamże lek ten działa żółciotwórczo czyli zwiększa wydzielanie żółci której ja przy braku woreczka żółcioweo i refluksie żółciowym mam przecież nadmiar. to dlaczego lek ten został mi przepisany przecież żółć drażni mój żołądek co wyszło mi w ostatnim badaniu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Proszę w tej sprawie skonsultować się z lekarzem, który przepisał Pani ten lek. Nie znam dokładnych informacji klinicznych, aby wytłumaczyć stosowanie tego leku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Monika
Chciałam zapytać czy biorąc lek ursofalk lub proursan nie spowoduję tego że będę miała więcej żółci w żołądku przecież ten lek działa żółciotwórczo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Niestety takie leki mogą nasilać refluks żółciowy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość pacjentka
mam kamienie zolciowe cholesterolowe-biore ursofalk od 2 miesiecy na ich rozpuszczenié-czy ktos ma doswiadczenie z tym lekarstwem,czy juz komus rozpuscil kamienie zolciowe.bardzo prosze o odpowiedz moj e-meil -d.lech@onet.eu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość ines.emila@buziaczek.pl
ja stosuję od 1 mc ursofalk cholestil lipancrea i helicid jak narazie nie mam ataków a miałam przed kuracją przynajmniej raz w tygodniu jak będę po usg w grudniu(czyli po 2 mc stosowania leku ) to napiszę czy on działa ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość EWA
proszę mnie napisac jak dawkowac lek ursofalk , jak dlugo trzeba go brac . EWA

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość martyna
proursan powoduje że kwas żołciowy, który dostaje się do żoładka zostaje związany przez kwas ursodeoksycholowy (gł. skladnik proursanu) i trafia do wątroby przez krwioobieg, czyli de facto lek ten powoduje że ilosc żółci w żołądku jest mniejsza. nie wiem po co ktos pisze ze lek moze zwiekszyc jego ilosc... prosze nie siać propagandy *)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kuba
Jeżeli chodzi o fefluks żółciowy to powoduje on żółciowe zapalenie błony śluzowej żoładka. A jak wiadomo w żoładku jest kwas solny o ph ok. 1 - czyli w bardzo dużym stęzeniu. Stąd doktor zastosował Controloc, żeby zmniejszyć wydzielanie drażniącego kwasu. Proursan natomiast zastosował dlatego,ze jest to jedyny lek, który ma zarejestrowane ( w ministerstwie zdrowia) wskazania w leczeniu żółciowego zapalenia błony śluzowej żołądka. Czyli chciał koleżance pomóc - działanie Proursany polega, z tego co czytałem na *zamianie* drażniących kwasów żółciowych, które są w naszym organizmie, na kwas mniej drażniący, który łagodzi stan zapalny. Podobno szybciej dochodzi się do zdrowia i powinno ponawiać się takie kuracje ponieważ często ten refluks po operacji trwa dość długo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość ewa
W 80 r umierałam z bólu ,byłam pomarańczowa,woreczek tzw* szklany * wypełniony złogami.dostałam henofalk .brałam zbyt mało bo po 3 kapsułki na dobę. Wzięłam 100 kapsułek po miesiącu dostałam znowu 100 kapsułek i po 3 miesiącach kolejne 100. Do ubiegłego roku miałam spokój mimo ,ze pozostał kamyk mniejszy od ziarka grochu .Niestety nie mogłam zdobyc więcej leku.Dwa lata temu stwierdzono dwa malutkie kamyki,zdobyłam 200 kasułek z Niemiec .Jest 1 malutki ale pobolewa mnie czasem .Szukam nowej porcji bo u nas lepiej krajac.Usłyszałam od lekarza* jakby tak leczono to o by chirurdzy robili*?Nie miałam żadnych skutków ubocznych /,mimo przewlekłej choroby nerek/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Magdalena
Stosuje lek od 1.5 miesiaca , wlasnie zrobilam usg i wszystkie zlogi rozpuszczone :) wczesniej zazywalam urofalk i nie pomogl.Takze jestem szczesliwa posiadaczka pieknego woreczka :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Bernadetta
Magdalena ale jaki lek stosujesz bo jest to mi potrzebne bo ja równierz borykam się z tą chorobą

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Nina z Poznania
Ponieważ nie mam woreczka zolciowego, mam zarzucanie zolci do zoladka, gastrolog zapisal mi Proursan. Lek naprawdę dobry, nie mam boli i wzdec, które byly nie do zniesienia! Stosuje dwa razy dziennie, rano i wieczorem po posilku. Naprawdę polecam! Pozdrawiam serdecznie. Nina.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Katarzyna
Lekarz przepisał mi proursan na żółć w żołądku,od miesiaca zażywan ten lek i widze lekką poprawę.Lepiej śpię ,mam mniejsze wzdęcia,polecam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Grażyna
Ja stosowałam proursan przez 3 miesiace 3x dziennie i trzy kamyki malutkie znajdujące się w przewodzie żółciowym się rozpuściły potwierdziło to badanie EUS.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość R
i pomogl eam trn prourdan na refluks ziolek zolciowy? Lepiej sie czujecie przy stosowaniu go? ja dopiero zaczalem go brav

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość R
i pomogl wam trn proursan na refluks ziolek zolciowy? Lepiej sie czujecie przy stosowaniu go? ja dopiero zaczalem go brac

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość elżbieta
Potwierdzam pozytywne działanie leku proursan. Miałam zarzucanie żółci po usunięciu woreczka żółciowego. Lek biore od kilku lat i pomaga rewelacyjnie. Nie ma tez żadnych skutków ubocznych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.