Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bóle w prawym jądrze po usunięciu lewego


Gość Kacper

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kacper

Witam! Mam 23 lata i pięć lat temu usunięto mi lewe jądro z powodu nowotworu. Przeszedłem następnie przez 4 cykle chemioterapii: (cis platinum: 2b) tak było napisane na papierach z kliniki w Gliwicach, gdzie przeszedłem operacje i chemioterapię. Od jakiegoś czasu zaczęło mnie pobolewać prawe jądro, a dokładnie jego okolica. Biorąc pod uwagę moje poprzednie problemy zaniepokoiło mnie to dość poważnie. Podczas samobadania wyczułem lekkie zgrubienie zaraz przy jądrze (nie na jądrze). Prawdopodobnie znajduje się to na nasieniowodzie/powrózku?, jest twardsze od reszty elementów wyczuwanych przeze mnie w mosznie. Co jakiś czas mnie to boli. Ból nie jest stały (pojawia się i znika). Czasem boli mnie przez godzinę a czasem tylko przez chwilę. Potem mogę nie odczuwać nic nawet przez tydzień, po czym znów ból powraca. Zastanawiałem się czy nie jest to żylak, ale nie posiadając odpowiedniej wiedzy udałem się do specjalisty. Powiedział mi, że nic nie wyczuwa i prawdopodobnie są to bóle wynikające ze zwiększonej aktywności jądra prawego, które teraz musi działać samodzielnie. polecił mi badania markerów, a do prócz tego usg lub tomograf. Po zakończeniu chemioterapii nie miałem żadnych problemów ze zdrowiem. Co wg Państwa powinienem zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×