Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Skręcenie stawu skokowego


Gość Natalia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Natalia

W ubiegły wtorek założono mi gips (niepełny, coś jak szyna wykonana z gipsu) z powodu skręconego stawu skokowego. Dostałam Fragmin w zastrzykach, który miałam brać przez 4 tygodnie chodzenia w gipsie. Dzisiaj byłam na kontroli i chirurg powiedział, że nie muszę już nosić gipsu, wystarczy opaska uciskowa. Zapomniałam się jednak spytać co z Fragminem. Czy nadal mam go *zażywać*, czy mogę odstawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Katarzyna

Witam Serdecznie....mam pytanie....skreciłam staw skokowy, byłam w przychodni i pani doktor powiedziała ze jest tylko obrzek i wystarczy odpoczywac i obkładac wodą lub smarowac zelem, pojechałam do szpitala,pan doktor powiedział ze mam skrecony staw, mam usztywnic opaska co uczyniłam i smarowac zelem, mineło 5 dni a ja dalej nie moge stanac na nodze, i boli przy kazdym ruchu, czy powinnam zrobic rtg mimo wszystko i ile moze potrwac leczenie w sposób opiasny przez lekarzy juz odwiedzonych????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym usztywnianiem poprzez opaskę to bym się nie sugerowała tak bardzo, ponieważ sama w sierpniu skręciłam staw skokowy prawej stopy i lekarz po obejrzeniu zdjęcia rtg stwierdził ze wystarczy tylko opaska uciskowa tzw. orteza, wypisał orteze i zwolnienie lekarskie na 3 tyg, po upływie tego czasu kazał zdjąc i tego samego dnia skręcilam ponownie- oczywiście obeszło sie znowu bez gipsu. W listopadzie skręciłam ponownie ten staw do tego stopnia, że zerwało mi się więzadło i teraz czeka mnie operacja na którą nie wiem czy się zgodzic, ponieważ mam wątpliwości po tym jak usłyszałam w jaki sposób ma ona przebiegac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. 12 dni temu skręciłam kostkę na treningu(gram w piłkę nożna) została skręcona lewa kostka poprzez złe staniecie podczas biegu. Pojechałam odrazu na pogotowie... zdjęcie rtg... po czym lekarz stwierdził ze kostka jest skręcona... Została założona szyna gipsowa i dzisiaj zdjęta.. noga jest opuchnięta cały czas.. boli jak kręcę na boki... chodzić, chodzę normalnie( lekko utykam, wcześniej chodziłam o kulach). Dzisiaj lekarz mi powiedział, ze proszę przestać grac w piłkę na co ja ze nie przestane a on do mnie: Pani małpy Pani cyrk !! Trochę mnie to zdenerwowało(lekarz ortopeda z takim podejściem) */ Zalecił mi wlać cieplej wody do wiadra szklankę soli i włożyć butelkę po piwie i *rolować* po niej noga ! Co o tym myślicie ? Jakie ćwiczenia mogę stosować na ta nogę gdyż chce powrócić na treningi jak najszybciej(w styczniu mistrzostwa Polski) a lekarz oprócz tego nic więcej mi nie powiedział. */ a i jeszcze jedno.. chodzi mi o stabilizator... prawdopodobnie ten lekarz nie będzie chciał mi zalecić stosowania stabilizatora i co w takim przypadku mogę zrobić ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwa tygodnie temu skręciłem nogę w stawie skokowym ból taki że chciało się wyć ,dwa dni leżenia na tapczanie z nogą wyżej smarowanie altacetem w żelu noszenie opaski uciskowej chodzenie o kulach,po tygodniu wróciłem do pracy lekko kulejąc . a lekarz zalecił mi 3 tygodnie chodzenia o kulach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, trzy dni temu skręciłem staw skokowy. Wielokrotnie już miałem takie *mniejsze skręcenia* lecz teraz była widoczna większa opuchlizna i ból przy chodzeniu. Pojechałem na SOR i lekarz zalecił 7 dniową szynę gipsową. Ściągnąłem ją po 2 dniach (okropne gorąco na polu i noga aż się gotowała + czułem coraz większy nacisk na gips). Okazało się, że noga puchnie i to bardzo, zaczyna sinieć (razem z palcami) i wydaje mi się, że ten proces ciągle postępuje. Nie wiem czy to jest normalne przy zwykłym skręceniu, czy powinienem iść na kontrole czy w takiej sytuacji lekarz nic nie poradzi i muszę czekać. Poprzez opuchliznę mogę coraz mniej ruszać nogą. Nie obciążam jej, większość dnia spędzam w pozycji siedzącej. Bardzo proszę o poradę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam do Was pytanie 2 lata temu mialam skręcony staw skokowy torebki stawowe pękniete, nerw do malego palca uszkodzony. Teraz moja noga zaczyna sie bardziej odzywac i dokucza mi, jak sa torebki stawowe od srodka czuje kujacy bol i jak by cos do srodka wciskalo, zaczyna bardziej mi przeszkadzac ten palec ze jest taki caly czas zdretwiały. Powiedzcie co mam robic ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

To trwałe uszkodzenia, które na pewno są już nieodwracalne. Najlepiej w tej sprawie udać się na konsultację do Poradni Rehabilitacyjnej. tam lekarz rehabilitant określi stopień uszkodzenia i zaleci odpowiednie zabiegi i ćwiczenia, które mogą pomóc w przezwyciężeniu objawów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli lekarz stwierdził, że nie ma potrzeby nosić gipsu, to naprawdę nie sensu na siłę się z nim męczyć. Lepiej go zdjąć i wybrać się do jakiegoś sklepu medycznego, gdzie doradzają, jakiego typu akcesoria kupić. Nie trzeba się nawet ruszać z domu, żeby się czegoś dowiedzieć, bo takie sklepy są teraz też w Internecie, np. Mdh.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w pracy, żle stanęłam na nodze. Nie mogłam chodzić. Zrobiono mi zdjęcia, lekarz stwierdził że mam złamany staw skokowy. Założono mi gips ( szyne z gipsu). Dzisiaj chodzę już normalnie, nic mnie nie boli. Sprawdziłam zdjęcia z SORU. Nie mam żadnego złamania. Za 10 dni mam kontrolę u ortopedy w swojej przychodni. Mam nadzieję że mi to zdejmą... Bo już nawet nie są mi potrzebne kule...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak moja córka skręciła nogę to miałyśmy zabiegi zlecone zabiegi i robili nam je na Słomczyńskiego w Krakowie. Panie mają dobre podejście do dzieci, jest miło i przyjaźnie. Dziecko dało radę dzięki temu wytrzymać podczas zabiegów. rehabilitacje. org tam możecie sobie sprawdzić gdzie jest najbliżej dla was. Myślę, że bez zabiegów, a później ćwiczeń z dzieckiem by się nie obyło, ja miałam skręconą kostkę w dzieciństwie i niestety nadal czasem ją czuję, bo wtedy nic się z tym nie robiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×