Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Grażyna 50

Rak inwazyjny G III sutka - Bloom richardcon=8

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Grażyna 50
Mam 50 lat i wykryłam w prawej piersi guzek, okazało się że to nowotwór, w ciągu nie całego miesiąca miałm odjętą pierś i węzły chłonne, przyszedł mi wynik histopatologiczny w którym jest napisane między innymi : ,, guz tkankowy o średnicy do 8 cm., zmiany do 4,5 cm, z czego 22 mm guza jest prawdowodobnie przeżutowym węzłem chłonnym, guz kremowy, miękki. Sutek poza obszarem guza bez podejrzanych zmian ogniskowych. Rak inwazyjny G III sutka (Bloom richardcon=8). Guz z dużą atypią komórkową i licznymi komórkami wielojądrzastymi. Przeżut raka 1/17 wężle chłonnym dołu pachowego. Staging pT2N1amv. Camammae Dev.Proszę o szybką odpowiedz bo do lekarza muszę jeszcze poczekać żeby mi wszystko powiedział.dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Stan zaawansowania nowotworu jest duży i to pod względem histopatologicznym i miejscowym (przerzut do węzła chłonnego). Na pewno dalszym postępowaniem będzie chemioterapia. Z wynikiem trzeba udać się do onkologa. On zadecyduje o dalszym sposobie postępowania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Grażyna 50
ale to jest opis do tej piersi usuniętej. Czy jest możliwy przerzut na drugą pierś lub na jakiś inny narząd? Do onkologa jestem zapisana ale trzeba czekać aż po długim weekendzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Zawsze jest taka możliwość, że może powstać przerzut o innej lokalizacji. Chodzi mi o to, że zaawansowanie nowotworu jest duże, bo w wyniku znaleziono przerzut do jednego węzła chłonnego pachowego oraz guz jest większy niż 2 cm.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.