Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość wojtek

Przyczyny powstawania ropnia okołoodbytniczego i jak leczyć?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość wojtek
Moje dziecko leży w szpitalu i nie chcą mi powiedzieć nic na temat tego ropnia, wiem tylko tyle, że to jest ropień i że dostaje 2 razy dziennie antybiotyk. Ropa po tygodniu przestała cieknąć, ale po 1 dniu przerwy ropień powrócił. To sie da w ogóle wyleczyć?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stappler
Ropień okołoodbytniczy zazwyczaj powstaje samoistnie, bez uchwytnej przyczyny. Z reguły ropień powstaje w skutek zaczopowania jakiegoś gruczołu potowego lub łojowego okolicy odbytu. Takich gruczołów jest tam mnóstwo i do zatkania ich jest nietrudno. Ropień oprócz antybiotykoterapii (jeśli jest nieskuteczna) powinien być nacięty przez chirurga i ewakuowany (oczywiście w warunkach szpitalnych, w znieczuleniu). W jamę ropnia zakłada się potem sączki. Sączki należy wymieniać, co około 2 dni używając środków odkażających. Należy przy tym oczywiście pieczołowicie dbać o czystość okolicy odbytu. Niestety gojenie się ropni okołoodbytniczych jest długotrwałe i wymaga dużo cierpliwości. Czasami po ropniu pozostaje przetoka okołoodbytnicza, która musi być operacyjnie usuwana jeśli nie wygoi się przez leczenie zachowawcze. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość tomek
witam mam problem . cieknie mi ropa caly czas z penisa i nie wiem co to jest ?? mam zarumieniony czubek p.. czekam na odpowiedz .. Mam 27 lat

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Pilnie z tym problemem trzeba skonsultować się bezpośrednio z lekarzem. Takie objawy świadczą o ropnym zapaleniu cewki moczowej. Konieczne zapewne okaże się włączenie odpowiedniej antybiotykoterapii. O tym zadecyduje lekarz po bezpośrednim badaniu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Krystian
Witam. mam ropień na prawym palcu lewej stopy. Niestety jestem za granicą i nie mam możliwości wizyty u lekarza.... Nie chodzę przez to na basen i wgl... paskudnie to wygląda. Mam w apteczce maść: Detromycyzyna. Ponieważ kiedyś już miałem taki problem i dostęp do doktora. W każdym razie maść ta na początku pomagała ale teraz to się mocniej rozbabrało. najmocniej cieknie spod paznokcia po prawej stronie palca ( taki rowek między paznokciem i skórą) Czy są jakieś domowe sposoby wyleczenia tego? może jakieś maści albo tabletki bez recepty??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Magda
Czy 3 dni po zabiegu można iść do pracy na 8 godzin? (w czw zabieg, w pon chciałabym pójść do pracy) Dodam, iż gumowy woreczek po zabiegu miałam usunięty już następnego dnia przez chirurga.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość nikola
mam ropniaka na palcu u nogi próbowałam moczenia i nakładania cebuli ropa poszła do góry ale nie pęka pomocy!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość JAGA
ja juz 5 raz mam ropnia okoloodbytniczego masakra operuja a tu dalej nic co 6 mies wychodzi ostatnio sam pekl i nieposzlam do lekarza bo karmilam piersia miesiecznego synka i znow ropien wyszedl . zrobili mi kolonoskoie i nic z niej niewyszlo czemu sie to tak nawraca ???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.