Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zagęszczenie zabrodawkowe


Gość Zofia

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, chciałabym zasięgnąć porady, bo jestem po badaniu USG piersi. Dostałam następujący wynik:

Sutki o utkaniu tłuszczowo gruczołowym. Bez zmian ogniskowych w obecnym mUSG, poza zagęszczeniem 7mm zabrodawkowo w SP na g. 9 BIRADS IV do BAC. Skóra, tkanka podskórna niezmienione. W dolach pachowych niepodejrzane węzły chłonne wielkości do 13 mm po lewej stronie. Następne mUSG za 3-6 m-scy.

Po konsultacji z lekarzem, zalecił mi abym udała się bezpośrednio do onkologa, aby to on zajął się tą sprawą od początku bezpośrednio. Jestem ponad rok po operacji wycięcia macicy i jajników. Przyjmuję estrogeny. Czy może mieć to jakikolwiek wpływ na powyższą diagnozę?

Jestem już umówiona na wizytę u onkologa, ale natłok myśli nie pozwala mi normalnie funkcjonować. Czekanie jest najgorsze. Bardzo boję się, że może to być coś poważnego.

Czy ktoś z Państwa przypuszcza bądź sam miał podobną diagnozę? Bardzo proszę o udzielenie mi jakichkolwiek informacji, czego mogę się spodziewać. Czy to zagęszczenie może być czymś na tyle poważnym aby móc to przypisać nowotworowi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×