Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Rafał

Naderwanie wiązadła pobocznego piszczelowego stawu kolanowego prawego

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Rafał
Prosze o przetłumaczenie na język łaciński następującej opini lekarskiej: *naderwanie wiązadła pobocznego piszczelowego stawu kolanowego prawego* - z góry dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Jest to niecałkowite oderwanie wiezadła pobocznego kolana od kości piszczelowej. Powoduje to niestabilność stawu kolanowego mogącą przejawiać się uginaniem się kolana na bok oraz duża bolesnością. Zazwyczaj wystarczy unieruchomienie kolana na dłuższy czas. Czasami leczy się to operacyjnie, gdy nie ma skutków leczenia zachowawczego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Sebastian
witam ja mialem naderwane więzadła poboczne (12mm) i to wygoiłem i od czasu wygojenia przeskakuje mi coś i przy tym czuje kucie właśnie tych więzadeł .. co to może być ?*) ,a poza tym wybieram się powolutku do lekarzaa*))

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Tomek
Cześć Sebastian masz uszkodzoną łąkotkę tak się zdarza czasami przy zerwaniu lub naderwaniu tego więzadła - konieczny rezonans a później artroskopia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Bodzio
Monika - skonsultuj się z lekarzem. Ja rekonstrukcję więzadła miałem robioną w klinice Sport-med. Szczerze polecam doktora Paradowskiego - można skonsultować się z nim przez internet - www.sport-med.pl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.