Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Torbiel w głowni trzustki


Gość Piotr

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 45 lat i nie nadużywam alkoholu. Wykryto u mnie po niedawno przebytym ostrym zapaleniu trzustki (silny wstrząs) torbiel w głowni trzustki wielkości ca. 1cm. Torbiel produkuje śluz i nie jest złośliwa i powstala prawdopodobnie 10 lat temu ale została zdiagnozowana dopiero teraz. Ostatni ostry atak trzustki mialem 5 lat temu (wówczas torbieli nie wykryto - nierozpoznano). Dzisiaj niemiecki chirurg lekarze (rzecz dzieje się w Niemczech) usilnie namawia mnie na usunięcie cysty (torbieli) z częścią głowni trzustki - wręcz twierdzi iż to moja jedyna szansa. Na moje zapytanie odnośnie drenażu torbieli oraz zabiegu z użyciem stentu stwierdził że to szarlataneria. Ile w tym prawdy ? Moje pytanie: czy usuniecie torbieli jest w moim przypadku zasadne ?, czy torbiel po takiej operacji moż jeszcze ponownie powstawać ( w trzeci m pokoleniu były 2 przypadki raka w rodzinie matki). Jakie ryzyko wiąże się z tą operacją. Jakie inne alternatywne metody leczenia mi pozostają ? Przy ostatnim ataku trzustki wskutek zapchania śluzem głowni trzustki miałem wyniki: lipaza 12900 !, amylaza 5330 ! Mam obawę o przeżycie kolejnego ataku. dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×