Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Piotr

Torbiel w głowni trzustki

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Piotr
Mam 45 lat i nie nadużywam alkoholu. Wykryto u mnie po niedawno przebytym ostrym zapaleniu trzustki (silny wstrząs) torbiel w głowni trzustki wielkości ca. 1cm. Torbiel produkuje śluz i nie jest złośliwa i powstala prawdopodobnie 10 lat temu ale została zdiagnozowana dopiero teraz. Ostatni ostry atak trzustki mialem 5 lat temu (wówczas torbieli nie wykryto - nierozpoznano). Dzisiaj niemiecki chirurg lekarze (rzecz dzieje się w Niemczech) usilnie namawia mnie na usunięcie cysty (torbieli) z częścią głowni trzustki - wręcz twierdzi iż to moja jedyna szansa. Na moje zapytanie odnośnie drenażu torbieli oraz zabiegu z użyciem stentu stwierdził że to szarlataneria. Ile w tym prawdy ? Moje pytanie: czy usuniecie torbieli jest w moim przypadku zasadne ?, czy torbiel po takiej operacji moż jeszcze ponownie powstawać ( w trzeci m pokoleniu były 2 przypadki raka w rodzinie matki). Jakie ryzyko wiąże się z tą operacją. Jakie inne alternatywne metody leczenia mi pozostają ? Przy ostatnim ataku trzustki wskutek zapchania śluzem głowni trzustki miałem wyniki: lipaza 12900 !, amylaza 5330 ! Mam obawę o przeżycie kolejnego ataku. dziękuję i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość natalia
Witam serdecznie Panie Piotrze czy jest Pan już po zabiegu? Jak długi był okres rekonwalescencji?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.