Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość aga

Guz kalafiorowaty jelita oznacza złośliwy?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość stapler
Guzy w jelicie o strukturze kalafiorowatej są bardzo podejrzane o proces nowotworowy. Aby jednak przekonać się do końca czym właściwie jest ten guz należy pobrać wycinki z niego do badania histopatologicznego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Dorota
Witam ja mialam robiona his-top w przyszłym tygodniu mam odebrac wyniki czy ten guz na jelicie cienkim to rak czy moze byc tez czym innym?/??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Bolt
Mój tatuś po rozpoznaniu takiego guza dożył niewiele ale 10 miesięcy. Niedawno był pogrzeb. Nie wierzę w medycynę. Cała ta chemioterapia na nic się zdała tylko spowodowała osłabienie organizmu. Tata przed chorobą ważył ok 98 kg. Przed śmiercią chyba z 30 parę nie wiem bo nie ważyliśmy tatę. Jednak było widać tylko wystające kości i żebra. Widok okropny. Zapamiętam jednak tatę pogodnego zdrowego i cieszącego się życiem. Może za 20-30 lat będzie jakiś lek na wyleczenie raka na dzień dzisiejszy nic takiego nie wymyślono. I nie piszcie w artykułach że rak jelita grubego z przerzutami jest do wyleczenia. Należy wykonać profilaktycznie kolonoskopie. Tylko jaki lekarz zapisze profilaktycznie Tobie takie badanie gdy nie ma objawów. A gdy pojawia się już krew w kale i biegunki to już jest za późno na leczenie bo są już przerzuty. Może zagranica ludzie dożywają dłużej w Polsce śmiertelność na tego rodzaju raka jest bardzo wysoka i będzie coraz gorzej jeśli nie wynajdzie się leku dostępnego dla wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Icho
Trzeba kombinować i tak zbajerowac lekarza, żeby dał skierowanie na kolonoskopie. Jestem z grupy ryzyka i robię tak od lat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Daniela Golubska
możecie sie ze mna skontaktować na messengerze

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.