Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zwyrodnienie biodra


Gość Damian

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Mam 28 lat. Kilka miesięcy temu zacząłem odczuwać dyskomfort w lewym pośladku po wysiłku przez jakiś czas był to lekki ból i nie zwracałem na to uwagi po jakimś czasie ból nasilił się i zacząłem brac przeciwbólowe. Po jakimś czasie przeszło w lewym pośladku i przeszło na prawy. O tyle że już pewnej nocy nie wytrzymałem z bólu stan zapalny itp. Odbyłem wizytę najpierw u lekarza rodzinnego który skierował na RTG. O to opis.

a26ae28ea596e27556b321670d2e8fee.md.jpg



Od razu skierowanie do ortopedy. U którego w zasadzie nie wiedziałem się zbytnio dużo. Przepisał leki przeciwbólowe i zapalne oraz na regeneracje chrząstki stawowej ogólnie to: Structum oraz skudexa po tym leku oczywiscie ból ustał momentalnie jak gdyby nigdy nic ale juz zdążyłem przeczytać co to za lek i jakie ma działanie i że lepiej go nie brać niz brać. Ogólnie chciałbym tylko wiedzieć w jakim stopniu moje stawy są uszkodzone(czy są to juz uszkodzenia nieodwracalne) jak tak w jakim stopniu ale niestety nie wiem tego. Czy po zdjęciu RTG można już coś na ten temat powiedzieć? Ponieważ mój ortopeda tylko powiedział że biodra są przeciążone i nic więcej. Tydzień jak nie biorę przeciwbólowych stanów zapalnych jako tako nie ma i jest znaczna poprawa ale nadal dyskomfort przy chodzeniu z prawym pośladku odczuwam i domyślam się że, lepiej juz nie będzie.
I jeszcze jedno pytanie dotyczące terapii Orthokine czy w moim przypadku warto czy narazie poprostu brać leki wg zaleceń lekarza?

Jak coś mogę wysłać skan zdj. RTG jeśli ktoś jest mi wstanie powiedzieć na jakim etapie są te zmiany.

Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×