Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Darek

Stwardniajace zapalenie krezki jelita cienkiego.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Darek

Witam Panstwa serdecznie.

W badaniu TK jamy brzusznej wyszlo mi:" Wzmozone cieniowanie tkanki tluszczowej oraz dosc liczne wezly chlonne krezki wielkosci do ok 10x6mm - obraz budzi podejrzenie stwardniajacego zapalenia krezki jelita cienkiego.

Od 8 tygodni boli mnie brzuch w okolicach pepka i bioder. Raz z jednej raz z drugiej strony a czasem naraz. Poniewaz sytuacja z koronawirusem nie pozwalala mi przez dluzszy czas isc do lekarza teraz zaczalem szukac pomocy.

Zrobilem wiekszosc badan krwi:

wszystkie w normie oprocz: IGE calkowite:327 (norma 0-89) oraz p/c p.gliadynie (AGA-GAF-3X) IgG wynik:  slabo dodatni oraz Helikobakter p. wynik dodatni z kalu.

kalu: Kalprotektyna 19 (w normie), 

moczu , wraz z USG brzucha x 2, usg tkanek miekkich (niby ze widac zmiany pourazowe zerwania miesnia) oraz Kolonoskopie(wszystko wporzadku).   

Ostatnie badanie to wlasnie TK z tym podejrzeniem stwardniajacego zapalenia krezki jelita cienkiego.

Gastrolog teraz przez telefon albo mnie nie zrozumial albo ja jego bo mowil ze w to nie wirzy co napisano w podejrzeniu i wyslal mnie na kolejne badanie RTG przeplywy jelita cienkiego.

Bardzo prosze kogos kto ma takie schorzenie bardz czlowieka z wiedza na ten temat o napisanie mi jakiejs wiadomosci.

Bol nie przechodzi a ja do tego chyba powoli nabawilem sie depresji i stanow lekowych z wszystko mnie boli itd. 

Z gory dziekuje za kazda pomoc.  

Darek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Darek

Poniewaz napisalem bardzo chaotycznie u gory nadmienie ze zaczelo sie wszystko od nudnosci w postaci przelewania w brzuchu, dziwnego stolca(tylko kilka biegunek a potem luzny), odbijania i tego bolu o ktorym mowilem. Ten bol odczowam tez czesto w okolicach wycietego za mlodu wyrostak robaczkowego oraz schodzi on w druga strone od pepka w strone biodra.czasem i powyzej pepka centranie na srodku.

Od tygodnia jem antybiotyki na Helikobakter ale chyba to wogole potrzebne nie jest i nie bylo.

Jeszcze raz z gory dziekuje za kazda odpowiedz.

Duzo zdrowka dla Wszystkich.  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.