Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Koniu

Operacja na żylaki powrózka nasiennego

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Koniu
Witam bede miał robioną operacje na żylaki powrózka nasiennego i odnosie tego mam pytanie (mój urolog to taki mruk że boje sie o co kolwiek zapytac a jak zapytam to powei 2 słowa z takim wyrazem twarzy że sie odechciewa pytać) moje pytanie dotyczy sposobu czy wógóle otwiera sie moszne czy robi sie to tylko na podbrzuszu ?? czytałem o podwiazaniu żyły czyli jak sie żyłe podwiąże to co? automatycznie żylaki znikają a potem co z tą żyłą (podwiazywana jest wchłanialną nicia?) dodam że mam żylaki po obu stronach . prosze o odpowiedźi:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Są rożne sposoby operacji żylaków powrózka nasiennego (można dochodzić do żył przez worek mosznowy, lub przez pachwinę, lub przez brzuch - laparoskopowo). O rodzaju operacji decyduje chirurg, który będzie Pana operował. Z nim należny na ten temat rozmawiać. Żyłę najczęściej podwiązuje się (nie ma znaczenia jaką podwiązką) i przecina, zatrzymując odpływ krwi z żylaków, które przez to zanikają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.