Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość mariusz J

Płyn poniżej kolana po uderzeniu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mariusz Jarosławski
Dzień dobry około 15 dni temu uderzyłem się z dość dużą siłą w prawe kolano. Dokładnie to prawa strona kolana ciut poniżej łękotki oczywiście patrząc z mojego miejsca. opuchlizna zeszła lecz w dalszym ciągu odczuwałem bul ale tylko przy nacisku na to miejsce, nie podczas normalnych czynności (chodzenie). parę dni temu wznowiłem bieganie i zauważyłem coś w rodzaju małej poduszeczki z płynem, po wczorajszym treningu torebka z płynem powiększyła się i czuję wewnętrzne rozognienie. cóż to może być? jak to leczyć ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Prawdopodnie to zapalenie kaletki maziowej. Trudno odpowiedzieć na to pytanie bez badania. Należy w tej spaarwie najlepiej skonsultować się z ortopedą. Trzeba będzie zapewne nakłuć guz, opróżnić go z płynu i być może podać srodek przeciwzapalny miejscowo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Mariusz Jarosławski
Czy po jednorazowym usunięci płynu, on ponownie nienagromadzi się w tym samym miejscu? słyszałem że jest to częste.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość M.J. jw
Może ktoś zna dobrego ortopede we Wrocławiu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Mirosław
Mam tą samą diagnozę, byłem dzisiaj u ortopedy i już dzisiaj chciał ściągnąć ten płyn. Przestraszyłem się i przełożyłem to na poniedziałek, czy słusznie? czy są inne metody?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.