Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Nie chcę kolonoskopii ani wlewu kontrastowego, jakie inne badania?


Gość jan

Rekomendowane odpowiedzi

Ja przeczytałam te wszystkie posty i chciałabym zamieścić też swoją opinię.. Kolonoskopie miałam robiona 10 lat temu i do dziś na jej wspomnienie robi mi się zimno. Ja miałam ją wykonywaną bez znieczulenia w Szpitalu wojskowym... Nikomu nie życze takich przejść. Pomijając fakt przeczyszczania na oddziale (nie polecam, ubikacje sa w okropnym stanie, nie wiem czy choć raz na tydzień ktoś je sprząta, a tam przecież dziesiątki pacjentów tygodniowo się wypróżnia). Jak weszłam do ubikacji to chciało mi sie wyć. pomieszczenie 1mx1m, dosłownie przepraszam za wyrażenie *obsrane* do wysokości 70 cm.. Ja rozumiem że wypróżnienia przy piciu Fortransu są gwałtowne ale nie mogłam zrozumieć jak można nie trafić do muszli.. Nieważne to jeszcze nie było najgorsze. Po całym dniu zaciskania zębów i radzenia sobie z takimi widokami człowiek już czuje sie upokorzony. Potem nastąpiło badanie. Cieszę się że teraz zaopatrzono się w *bieliznę jednorazową*. 10 lat temu kazano mi się rozebrać od pasa w dół a właściwie podciągnąć koszulę praktycznie ponad stanik żeby nie przeszkadzała, przyjąć super krępująca pozycje która nie miała nic wspólnego z leżeniem na boku a jedynie z pozycją *na pieska*, a na dodatek lekarz był wyjątkowo bezczelny i jak zaczęły się dolegliwości bólowe nie dość że nie chcial przerywać badania to jeszcze mnie puentował opisami typu: *no i cóż się Pani dzieje*, *histeryczka*, itp. Parę lat dochodziłam do siebie po tym badaniu i naprawdę NIKOMU NIE POLECAM SZPITALA WOJSKOWEGO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do dr wnuk - jak pan tak odważnie i otwarcie porównuje kolonoskopie do stosunku analnego proszę podać swoje prawdziwe dane i nazwę gabinetu. A kobietom nie radziłbym tam robić badania a tym bardziej w znieczuleniu ogolnym, bo moze on wykonuje je swoim wlasnym 3mm penisem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wpisów *dr* wnuka to robota trolla bo jeżeli to lekarz co wątpliwe to skandal . Macie rację co do *przemysłu kolonoskopijnego* te gabinety rosną jak grzyby po deszczu a lekarze napędzają tam owieczki do strzyżenia ukrywając inne metody diagnostyczne a jednocześnie bagatelizując i ukrywając groźby powikłań związanych z k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolonoskopie miałam już 3 razy, ostatnio w krótkiej narkozie / dożylnie podano mi środek/. W cywilizowanym świecie tak powinno odbywać się badanie. Nigdy więcej nie poddam się kolonoskopii bez narkozy, żadne znieczulenie miejscowe , nikogo nie uspokajam. Ja mam problem z przygotowaniem do kolonoskopii , środki stosowane , które są zalecane do picia w celu oczyszczenia jelita są w moim przypadku trudne., lub wręcz nie do zniesienia - czy nie można je zamknąć w łatwo rozpuszczalnych kapsułkach?, wystarczyłoby popić większą ilością wody , ale kto odpowie na to pytanie i kogo to obchodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy mamy *przemysł kolonoskopijny* i lekarze napędzają tam głupców ukrywając inne metody diagnostyczne a jednocześnie bagatelizując i ukrywając groźby powikłań. Po to odbierają podpis, bo jak coś pójdzie nie tak to jest problem, ból, cierpienie, kalectwo pacjenta. A lekarz - bezkarny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dr. WNUK jest wulgarnym chamem a nie lekarzem. Ciekawe czy on poddał się kiedykolwiek badaniu kolonoskopii, wątpię. Miałam dwukrotnie robione badanie i dwukrotnie zostało przerwane z powodu ogromnego bólu pomimo znieczulenia. Prosiłam lekarza o skierowanie na badanie kolonoskopii wirtualnej lecz mi odmówił. Pomimo problemów z jelitami nie poddam się więcej badaniu inwazyjnemu, gdyż i tak nie dochodzi do skutku. Może kiedyś znajdę normalnego lekarza który wypisze mi skierowanie na badanie wirtualne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×