Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
arturfirlej

Krzywy paluch u nogi dziecka 7 letniego

Rekomendowane odpowiedzi

U mojej 7 letniej coreczki wystepuje Krzywy paluch w obu stopach.Prawy bardziej skrzywiony (jak na zdjeciu) lewy mniej.Wydaje sie jakby miala wiekszy odstep od mniejszych palcow i paluch skreca i podwija sie do reszty palcow.

Czy Macie Panstwo podobny problem u dziecka i czy mozna to jakos skorygowac. Dziekuje za odpowiedz

paluszki.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzień dobry,  

Moja córka ma podobny problem. Widzę, że post jest z tamtego roku. Czy między czasie uzyskał Pan wyjaśnienie powodu takich paluszków i co z tym można zrobić?

Proszę o kontakt: p.frackowiak87@gmail.com 

Pozdrawiam serdecznie 

Patrycja 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

Warto zasięgnąć konsultacji u fizjoterapeuty.

Nie jestem w stanie na podstawie tego tylko zdjęcia powiedzieć coś więcej w Państwa przypadku. Wymaga to przede wszystkim wywiadu, dokładnej inspekcji dziecka oraz badania klinicznego. Czasami taki ustawienie stopy jest formą kompensacji przy wystąpieniu płaskostopia poprzecznego - w związku z brakiem prawidłowego wysklepienia łuku poprzecznego stopy - I kość śródstopia odwodzi się od linii środkowej stopy żeby zwiększyć płaszczyznę podparcia.

Podkreślam, że to nie jest diagnoza Państwa przypadku - to tylko jedna z możliwych hipotez - jak wspomniałem - polecam konsultacji z fizjoterapeutą.

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.