Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból pod lewym żebrem.


Gość Krzysztof

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Krzysztof

Witam.

Nazywam się Krzysztof, 27 lat. Piszę wraz z dość nietypowym problemem. Ponad miesiąc temu zdarzyło mi się mocniej zakaszleć (mam alergie a jest okres pylenia) i podczas kaszlu poczułem delikatny ból pod lewym żebrem. Ból ten utrzymywał się przez kilka dni, szczególnie dokuczliwy był podczas siedzenia oraz gdy się wyprostowywałem po siedzeniu. Po paru dniach ból zelżał do tego stopnia że praktycznie w ogóle go nie odczuwałem. Po tygodniu postanowiłem udać się na USG w celu wykluczenia jakiś uszkodzeń itd itp. USG nic nie pokazało. Zrobiłem również z zalecenia lekarza rodzinnego RTG klatki piersiowej aby wykluczyć odmę opłucną oraz ew. schorzenia kręgosłupa. RTG również nic nie wykazało; płuca czyste, kręgosłup bez zastrzeżeń. Mija jednak ponad miesiąc a ból nadal nie ustąpił. Nie wyczuwam w miejscu jego występowania żadnych twardych guzków nawet mimo napinania mięśni w pozycji stojącej. Jedyną dolegliwością jest taki jakby ucisk podczas siedzenia. Pytanie czy ktoś może wie co to może być ? W przyszłym tygodniu idę ponownie do lekarza rodzinnego ale on również po zobaczeniu wyniku RTG nie był w stanie nic powiedzieć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Myślę, że warto udać się na wizytę do fizjoterapeuty. Super, że diagnostyka, którą już Pan wykonał wykluczyła sporo przyczyn natomiast przyjrzałbym się jeszcze dokładniej kręgosłupowi piersiowemu i/lub stawom żebrowo - kręgowym. RTG, które Pan wykonał ocenia przede wszystkim strukturę tego regionu ale funkcja to już co innego. Kaszel, który zainicjował Pana dolegliwości bólowe powoduje wzrost ciśnienia w obrębie klatki piersiowej i jamy brzusznej co często może prowokować dolegliwości bólowe w obrębie krążków międzykręgowych, które są uszkodzone/podrażnione. Absolutnie nie stawiam diagnozy tylko piszę o możliwościach. 

W odcinku piersiowym rzadko występują zmiany dyskopatyczne (ze względu na stabilizację przez żebra) ale występują dlatego należy to potwierdzić lub wykluczyć. 

Nie mniej jednak za mało jest tutaj też podanych informacji na temat Pana stanu zdrowia dlatego ich należy udzielić u fizjoterapeuty podczas wywiadu.

Takiej oceny może dokonać właśnie fizjoterapeuta. 

Pozdrawiam, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×