Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość gosiazet

Dysplastyczna przebudowa tkanki gruczołowej piersi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość gosiazet
Mam przed sobą wynik mammografii. Napisano tak: Obie piersi o obfitym nieregularnie zagęszczonym utkaniu gruczołowo-włóknistym. Tkanka gruczołowa drobnoplamista, z cechami dysplastycznej przebudowy. Nie stwierdzono separujących się zmian ogniskowych podejrzanych o naciekanie i skupisk patologicznych mikrozwapnień. Doły pachowe prawidłowe. Ze względu na gęstość i charakter utkania gruczołowego wskazane uzupełniające badanie USG. Mam 44 lata.Czy mam powody do zamartwiania się ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Raczej nie ma czym się martwić, wynik bez istotnych odchyleń od normy. Oczywiście należy wykonać jeszcze USG piersi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość teresa
W wyniku mammografii napisano /obszar nieregularnego utkania śr.30mm-zmiany dysplastyczne,zmian ogniskowych nie stwierdzono,węzły chłonne bez zmian,zaleca sie wykonanie usg,ew.BAC. czy to znacz że jest to jakiś guz, torbiel lub coś innego,we wtorek idę na usg i już się boję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Raczej to jakieś zmiany zwyrodnieniowe gruczołu sutkowego nie zaś guz. Jeśli obszar taki będzie też rozpoznawalny w USG trzeb by wykonać jeszcze biopsję cienkoigłową zmiany celem pogłębienia diagnostyki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.