Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból związany z urazem więzadła pobocznego strzałkowego


Gość Maciek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, podczas gry w piłkę nożną przeniosłem ciężar ciała na lewą nogę i zostałem wytrącony z rytmu biegu w lewą stronę, przez co kolano na ułamek sekundy wykrzywiło mi się delikatnie na zewnątrz. Spowodowało to zakłucie z lewej właśnie strony. Od razu pomyślałem o więzadle, ale zakłucie było pojedynczym impulsem, który odczułem tak jak wspomniałem w ułamku sekundy, więc zacząłem biegać dalej, bo raczej więcej nie bolało. Po jakichś dwóch minutach musiałem podczas gry wykonać gwałtowny nawrót i wtedy delikatnie odcięło mi prąd, bo zakuło mocno i dłużej. Usiadłem, potem jakoś wstałem i dopełzałem do linii bocznej. Zacząłem machać trochę nogą, sprawdzać ją i po jakiejś chwili wszystko wróciło do normy na tyle, że mogłem chodzić bez większego bólu. NIE BYŁO ŻADNEGO OBRZĘKU. Kolano boli tylko, kiedy jakoś mocniej je nadwyrężę, czyli przy szybszym chodzeniu (ponieważ innych rzeczy przez ten tydzień z nim nie robiłem). Boli przy obrotach tułowia, kiedy ewidentnie przenoszę moment obrotu na to konkretne więzadło, ale zdarzy się też, że (tak jakby chwilowo coś się źle układało w tym kolanie) boli kiedy prostuję nogę maksymalnie, dążąc do przeprostu i to jest największy ból (wtedy boli tak samo boczne strzałkowe jak i krzyżowe). Zdarza się on, że się tak wyrażę, zupełnie randomowo i mija jak trochę pomacham nogą. Zastanawiam się czy przez fakt, że nie cierpię jakoś strasznie z tego powodu i to, że przede wszystkim nic mi nie spuchło, powinienem poczekać jeszcze z tydzień, może dwa z pójściem do lekarza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do lekarza, nie czekaj. ja tu podejrzewam jednak uszkodzenie więzadła. znajomy miał całkiem podobnie i ostatecznie musiał mieć operację. kolano musisz mieć prześwietlone, lekarz najprawdopodobniej zleci badanie kolana MR pod obciążeniem z użyciem platformy jeśli będzie brany pod uwagę zabieg. w Pabianicach  możesz sobie zrobić je w Wizji V, tam się krótko czeka i do końca lutego jest  za 550zł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ubiegłą sobotę minęły 2 tygodnie i nie boli już prawie wcale. Tylko przy celowym przeciążaniu (energicznych obrotach w prawo). Krzyżowe dało sobie spokój już jakiś czas temu. Ale nie ignoruję Twoich uwag. Zamierzam w najbliższy weekend przetestować to kolano bardziej (iść pobiegać). Będą to już 3 tygodnie po urazie. Jeśli coś nie będzie mi jeszcze dawało spokoju to poważnie rozważę tego lekarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×