Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Czy pierś może piec i boleć od torbieli?


Gość Zuzanna

Rekomendowane odpowiedzi

Dwa miesiace temu mialam wyciagnay plyn z torbieli w piersi. Miesiac temu bylam na USG piersi gdzie stwierdzono dwie torbiele w lewej piersi. Lekarz zalecil samobadanie i kontrolne USG za kilka miesiecy. Od dwoch tygodni czuje dziwne pieczenie i klucie w lewej piersi w ktorej stwierdzono torbiele. Nie jest to mocny bol, tylko takie dziwne uczucie czasem klucia, czasem pieczenia i nie trwa caly czas. Mozna to wytrzymac tylko jest to czasem bardzo denerwujace odczucie. NIe wyczuwam zadnych guzkow ani zgrubien i nie mam zadnych innych objawow. Mam 36 lat. Moje pytanie czy powinnam udac sie ponownie na USG i do lekarza? Czy takie objawy sa spotykane przy torbielach? Dziekuje za wszelka pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz sobie zrobić *szybkie* USG piersi, aby upewnić się, że nic się nie dzieje. Być może torbiel się odtwarza......są to bardzo rzadkie przypadki, ale są. Jeśli masz niepokój to lepiej zrób te USG - najlepiej prywatnie (koszt 40-70 zł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj czasami pobolewa i piecze ,ale jeżeli nie wyczuwasz guzków ,ani innych tym podobnych dostosój się do zaleceń lekarza ,jest dużo kobiet które maja torbiele -jestem jedną z nich ,ważne jest aby co jakiś czas robić badanie kontrolne ,co pozwoli ocenić zmiany w piersi ,czasami takie ntorbiele same się wchłaniają ,powiększają się przed miesiączką ,póżniej maleją być może dlatego odczuwasz takie dolegliwości .Badaj swoje piersi +kontrolne USG pozdrawiam, głowa do góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×