Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból w przedramieniu


Gość Mariusz

Rekomendowane odpowiedzi

Pojawił się u mnie ból w przedramieniu (okolice łokcia), skonsultowałem się z ortopedą po czym wykonałem USG (Wynik - Zmiany przeciążeniowe w obrębie przyczepu dalszego ścięgna w trójgłowego ramienia, niewielki wysiek w klatce dwugłowo-promieniowej...) Wróciłem z USG do ortopedy, który zaproponował mi od razu zabieg osoczem bogatopłytkowym. Zrobiłem ten zabieg w innej klinice i jak mi zalecono rehabilitację trwająco około miesiąca. Wszystko kosztowało mnie około 2000 zł a ból jaki był taki jest nadal. Generalnie zabrakło mi już zaufania do kogokolwiek lecz chciałbym coś zrobić z moja ręką. Ból pojawia się praktycznie przy każdym obciążeniu.

Czy ktokolwiek miał podobny problem i może mi coś doradzić? Gdzie szukac profesionalnej pomocy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Być może rehabilitacja nie była trafiona w Pana konkretny problem lub nie wyeliminował Pan na ten okres czynnika drażniącego np. powtarzalnej sytuacji w ciągu dnia, która mogła stale drażnić zapaloną kaletkę.

Moje porady są mało precyzyjne ponieważ nie mam możliwości przeprowadzenia wywiadu, badania itd.

To co mogę doradzić to być może zmiana kierunku rehabilitacji lub fizjoterapeuty. Dobra rehabilitacja opiera się o wnikliwy wywiad, badanie kliniczne oraz precyzyjną terapie. 
Skoro diagnoza Pana przyczyny dolegliwości bólowych jest postawiona terapia powinna  skutkować - w innym przypadku może nie jest dobrze określona przyczyna dolegliwości bólowych. 

Pozdrawiam, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ból w przedramieniu
W dniu 29.12.2018 o 20:29, Gość Mariusz napisał:

Dziękuję za odpowiedź.

Sugeruje Pan abym przeszedł przez wszystkie etapy (USG, ortopeda, fizjoterapia) ponownie?
Fizjoterapia odbyła się kilka miesięcy temu więc ponowne usg byłoby uzasadnione czy nie zadziało się w ręce coś więcej.
Z drugiej strony czy fizjoterapeuta zdefiniuje USG czy musi to być ortopeda?

Czy sama fizjoterapia, wywiad i obserwacja wystarczy?
 

 
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.12.2018 o 20:29, Gość Mariusz napisał:

Pojawił się u mnie ból w przedramieniu (okolice łokcia), skonsultowałem się z ortopedą po czym wykonałem USG (Wynik - Zmiany przeciążeniowe w obrębie przyczepu dalszego ścięgna w trójgłowego ramienia, niewielki wysiek w klatce dwugłowo-promieniowej...) Wróciłem z USG do ortopedy, który zaproponował mi od razu zabieg osoczem bogatopłytkowym. Zrobiłem ten zabieg w innej klinice i jak mi zalecono rehabilitację trwająco około miesiąca. Wszystko kosztowało mnie około 2000 zł a ból jaki był taki jest nadal. Generalnie zabrakło mi już zaufania do kogokolwiek lecz chciałbym coś zrobić z moja ręką. Ból pojawia się praktycznie przy każdym obciążeniu.

Czy ktokolwiek miał podobny problem i może mi coś doradzić? Gdzie szukac profesionalnej pomocy?

Proszę zainteresować się pijawkami lekarskimi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×