Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wyrostek robaczkowy a ciąża


Gość Alicja

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, które nurtuje mnie od kilku lat, a na które żaden lekarz nie potrafi mi jednoznacznie odpowiedzieć. Mam 26 lat. 16 lat temu po 4 dniach ostrego bólu brzucha wylądowałam na oddziale chirurgicznym z rozlanym wyrostkiem robaczkowym. Lekarz, który przeprowadzał operację prawdopodobnie niedokładnie wykonał swoją pracę gdyż po tygodniu od pierwszej operacji ponownie znalazłam się na stole operacyjnym z zapaleniem otrzewnej. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło ale na pamiątkę zostały mi dwie pionowe blizny ( 9 i 24 szwów). Z tego co wiem to podczas operacji wycięto mi kilka centymetrów jelita. Po miesięcznym pobycie w szpitalu wróciłam do domu. O dziwo nie wystąpiły u mnie żadne zrosty pooperacyjne chociaż lekarz uprzedzał o ich wystąpieniu. Blizny zagoiły się pięknie co nie oznacza że jest się czym chwalić. Moje pytanie brzmi czy pocięty brzuch będzie stanowił jakiś problem przy zajściu w ciążę??Czy skóra się naciągnie??I najważniejsze czy są jakieś badania które mogłabym zrobić żeby sprawdzić czy po tych operacjach moje damskie narządy wewnętrzne działają bez zarzutu??Niepokoi mnie fakt iż mam bardzo bolesne miesiączki i częste bóle w jamie brzusznej(jakby jajniki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałam 5 operacji. Brzuch pociety pionowo i poziomo (10 i 19 szwów). Wycięty kawałek jelita. Jestem aktualnie w ciąży i powiem ci , ze jest w porządku. Brzuch sie rozciąga. Jak swędzi mnie od tego rozciągania skóry to smaruje balsamem dla ciężarnych na rozstępy. Zanim zaszłam w ciążę bałam sie ze jak brzuch będzie duży to *puszczą* mi szwy i brzuch mi pęknie no ale nic takiego sie nie stało. Takze nei masz się co martwić. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×