Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Kontuzja kolan na treningu


Gość Maciej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Mam 21 lat i około półtora miesiąca temu na siłowni nadwyrężyłem sobie stawy kolanowe. Nie ukrywam że w tym dniu popełniłem chyba wszystkie możliwe błędy - brak porządnej rozgrzewki, bardzo powierzchowne rozciąganie, oraz zdecydowana przesada w doborze ciężaru 107kg na maszynie do ćwiczenia nóg  przy ciężarze ciała 67kg, oraz przy tym kilkukrotne wyprosty kolan. Przy samym ćwiczeniu nie odczuwałem żadnych bólów ani niepokojących objawów przez co nie przerwałem serii. Po treningu pojawił się lekki dyskomfort, a kilka godzin później ból w kolanach. Przez około dwa i pół tygodnie odczuwałem silny ból i  mocne strzelanie w stawach kolanowych - nie byłem z tym u lekarza, nosiłem przez ten okres opaski stabilizujące oraz smarowałem je maścią Traumon, oraz od tego momentu nie ćwiczyłem nóg na treningach. Dodam też że nie wystąpiła ani opuchlizna ani inne zmiany na skórze. Aktualnie (półtora miesiąca od czasu tego treningu) czuję już tylko osłabienie kolan - np. Nie mogę kucać nimi. Moje pytanie jest następujące - Czy to „osłabienie” jest normalne i kolana po prostu potrzebują więcej czasu by dojść do siebie? Czy jednak zalecana byłaby wizyta u lekarza? 

Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Myślę, że warto to skonsultować z fizjoterapeutą. Dobrze,że dolegliwości bólowe się nie utrzymują ale wystąpiły one wcześniej czym warto się zainteresować żeby zminimalizować ryzyko kontuzji. Fizjoterapeuta jest też w stanie podpowiedzieć parę rzeczy jeżeli chodzi o technikę ćwiczeń - nie twierdzę, że była u Pana błędna ale zawsze warto to skonsultować. 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×