Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Krwawnicze ostre nadżerki przełyku. Przepuklina RP. Najlepszy gastro i chirurg


Mea

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od 10 lat mam diagnozę przepukliny RP. Od 2 lat stwierdzone silne nadżerki przewodu oraz żołądka. 2 gastroskopie. na żadnej nie pobrano hist pat. Obecnie wymioty i krwawienia żywą i fusami. Odmówiono mi pomocy ( 3 szpitale). Proszę o nazwiska gastroenterologów i chirurga od przepukliny....ps. Controloc 80 bez skutku....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odmówiono pomocy ??? Masz to na piśmie ?? Przecież to wprost nieprawdopodobne. Natychmiast zgłoś się na najbliższy SOR - nie potrzeba żadnego skierowania /a jak  nie masz siły to wezwij kateretkę - dzwoniąc na pogotowie 999, zgłoś wszystko to co tu  opiszesz  !! Wymagasz leczenia szpitalnego w trybie pilnym, bo są to objawy choroby wrzodowej najpewniej  żoładka, a może nawet grozić perforacja wrzodu, a to nie są przelewki!

Gdyby znowu byla odmowa, w co wątpie, to ODMAWIAJĄCY LECZENIA SZPITALNEGO  LEKARZ SOR MA OBOWIĄZEK wydać Tobie NA PIŚMIE PRZYCZYNĘ ODMOWY, WYDAĆ SKIEROWANIA NA WSZYSTKIE POTRZEBNE BADANIA I RECEPTY NA ZALECONE LEKI !!  Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydal mi karte .... leczenia szpitalnego bo na izbie przyjec spedzilam 6 godz gdzie mnie "zbadano" tj pobrano krew i per rectum w otoczce studentow. W niej ustalony termin planowego przyjecia na luty. Dostalam recepte na kolejny ipo. Jutro ige na gastro prywatnie. Dlugo by opisywac moje "przygody" ze szpitalami. Cala KSIEGA. MOJA I MOJEJ WYKONCZONEJ "SLUZBA " RODZINY ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekarz wydał Tobie kartę z planowym przyjęciem na miesiąc luty .... ?? !!  Jak jest specjalizacja lekarza, który podstemplował taką kartę informacyjną ?? Pytam, bo to ważne, kto decyduje o Twoim zdrowiu i chorobire, i kto tam jest zatrudniony !!1 Z takim wywiadem to wprost nieprawdopodobne !!  Na karcie masz wpisany dokladny wywiad ?? Dokladny tzn. wymioty żywą krwią i fusami ???  A jakie w tej karcie postawione jest rozpoznanie choroby i jaki kod choroby ???  Często zdarza sie, że wbrew przepisom pacjentowi wydają kartę informacyjną bez numeru choroby, a przeciez w swojej dokumentacji taki kod choroby lekarz ZAWSZE musi WPISAĆ !! Jeśli tego nie zrobi to coś chce ukryć ??? Jeśli nie są też wpisane dolegliwości, które zgłaszasz to jest to powód, by zglosić to do 1. dyrektora szpitala, 2. najbliższego oddziału NFZ,

3. Rzecznika praw pacjenta - taka funkcja z pewnościa jest w szpitalu, ale mało który pacjent o tym wie, a juz na pewno jest w każdym oddziale NFZ   4. ogólnopolski telefon dla pacjentów 800- 190- 590 5. Sekretariat Rzecznika Praw Pacjenta tel.: (22) 532 - 82 - 50.

Zawsze czytaj kartę informacyjną , którą odierasz i jeśli są tam POMINIĘTE ważne objawy, to nie odbieraj i domagaj się RZETELNEGO OPISU .

 

Jak się czujesz ?? Jaki jest wynik gastroskopii ??

 

P.S. Nie zawsze wchodze na to forum. (Wtedy to był naprawdę przypadek i Twoja sytuacja mocno mnie zmartwiła i zbulwersowała) ) . Jednak  po wpisie po kilkunastu godzinach sprawdzam -  spodziewając się  Twojej odpowiedzi no  i niestety  tego 18  grudnia musieliśmy sie minąć godzinami. Nie widzę  odpowiedzi na mój wpis  no to nie zaglądam. Dopiero dzisiaj .spoglądam i jest Twoja odpowiedź, więc odpowiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. rozumiem  Jeszcze raz -Jestes lekarzem? w karcie nie wpisano ZADNEGO kodu. lekarz zbagatelizowal moje objawy i tak opisal je w karcie. tj. wynioty z krwia opisal jako "wynioty sluzem slina z DOMIESZKA KRWI"... itp... Bol zoladka - -"lekkie pobolewanie" itd.

Mam swiadomosc ze mnie splawil...bylam zbyt rozbita by walczyc. dodatkowo sytuacja rodzinns. w karcie nie ma żadnego kodu.

Jutro wynik prywatnego Tk jamy brzusznej. Prosze pisz na adres agnieszka.pajewska@wp.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w wyniku gastro wyrażnie zaznaczone ze badanie niemiarodajne bo zla tolerancja badania. nie pobrano histpat. lekarka kazala szybko zarejestrowac sie do poradni. 

czy mam czekac do tego 4ego? mam tez obiecane przyjecie w innym szpitalu ale mniej specjalistycznym. Mam czekac czy isc do tego "gorszego" ale wczesniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Z tego co piszesz w  karcie  informacyjnej wpisano nieco inne objawy/ znacznie mniej alarmujące niż naprawdę zglaszałaś, co dało temu lekarzowi możliwość wyznaczenia planowego przyjęcia do szpitala. Gdyby wpisał do karty to co rzeczywiście zgłosiłaś , a tak powinien zrobić !!! , to byłabyś przyjeta do szpitala w tym samym momencie !!!! Dlatego jeśli nie masz zaufania do " gorszego" szpitala to ponownie zgłoś się do tego lepszego i tam dopilnuj, żeby  wywiad / objawy. które zgłaszasz nie były w jakikolwiek sposób zniekształcone/ pomniejszone !!  Gdyby ktokolwiek znowu odważył się tak zrobić - NIE OBIERZESZ takiej kartty i NIE OPUŚCISZ SOR bez wpisania prawdy, a wtedy lekarz z pewnością zmieni zdanie/  nie będzie ryzykował....i szybko zostaniesz przyjęta na oddział . W karcie MUSI BYĆ ROZPOZNANIE PO POLSKU I K)D TEGO ROZPOZNANIA - przykladowo " Bóle brzucha to kod R 10, Wymioty krwawe - to kod K 92. " To zawsze MUSI BYĆ NAPISANE ŁĄCZNIE !!!!!!!!!!!

PODSTAWOWYM badaniem przy objawach które zgłaszasz jest GASTROSKOPIA, pobranie wycinków  do badania hist.pat i wykonanie testu ureazowego !!!!!!!!! A tego z jakichś powodów nie zrobiono..... Jeśli jest zła tolerancja badania to pacjenta można lepiej / inaczej znieczulić, ale to juz  tylko raczej w warunkach szpitalnych.

 

Czy czekać na termin ?? Raczej nie, bo każde krwawienie to objaw alarmujący i świadczący o powaznym schorzeniu, które trzeba szybko albo wykluczyć albo potwierdzić i wtedy  szybko leczyć.

Lekarz, który podstemplowal Twoją kartę  NIE MIAŁ adekwatnej specjalizacji do decydowania o Twojej chorobie/ to że pracuje inernista  na oddziale gastrologii to problem szpitala...... Ciebie powinien zbadać gastrolog, a  z powodu krwistych ORAZ FUSOWATYCH wymiotów Ciebie POWINIEN ZBADAĆ RÓWNIEŻ, a może przede wszystkim CHIRURG !!! Chirurdzy świetnie robią gastroskopie, często znacznie lepiej niz gastrolodzy, bo nie gastrolodzy, ale   chirurdzy operują wrzody żoladka czy dwunastnicy / jeśli choroba wrzodowa jest tak zaawansowana, że wymaga operacji.

Z Twojego postu nie mogę doczytać, jakie w końcu rozpoznanie jest w tej karcie ?? Ból żolądka jako wywiad czy jako rozpoznanie ????

 

Jak się czujesz ?? Gdzie mieszkasz ?? W jakim szpitalu byłaś ?? Komu  "nie udała się" ta gastroskopia - ośrodek/ lekarz ??

Jaki szpital wg Ciebie to ten "gorszy", a który podobno lepszy ??

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszce taka możliwość przyśpieszenia hospitalizacji w szpitalu do tórego masz zaufanie.  

 

Rano idziesz do wybranego przez siebie POZ/ do swojego lekarza rodzinnego. Zgłaszasz brak poprawy po zaleconym leczeniu, ZGŁASZASZ POGORSZENIE i wymieniasz wszystkie  objawy jakie wymieniłaś w pierwszym poście.

 

Od lekarza rodzinnego z pewnością otrzymujesz skierowanie do szpitala/ lekarz musi wpisać nazwę szpitala, który wybierasz !!!!  - na oddział chirurgiczny albo na gastrologiczny/  o tym zadecyduje ten lekarz rodzinny po OSOBISTYM zbadaniu Ciebie.

Rozpoznanie na skierowaniu np: " Wymioty krwawe -  K 92. W wywiadzie nadżerkowe zapalenie żbłony śluzowej żoładka K 29 

i Reflux żoładkowo -przelykowy z zapaleniem przełyku K 21"

Zgłasz się do szpitala i  zostajesz do niego przyjeta,.

W razie ewntualnych problemów/   dalej wszystko tak jak w odpowiedziach/  lącznie z telefonem do NFZ i wizytą i dyrektora szpitala. 

 

Ile  ważysz ?? Twój lekarz POZ zlecił kontrolę masy ciała ?? W POZ niech Ciebie zważy pielęgniarka,  a lekarz, nawet kierując do szpitala,  niech wpisze to do Twojej historii choroby.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BARDZO DZIĘKUJĘ  za wszystkie cenne rady. 

W karcie NIE MA ZADNEGO rozpoznania. Bóle brzucha w wywiadzie. W wyniku gastro informacja aby następna byla w sedacji

Czy mogę prosić o Twój adres lub maila na mojego - zbyt wiele informacji musiałabym podać tu na forum...wolałabym opisać je prywatnie.. 

Jeszcze raz dziękuję za zainteresowanie i cenne informacje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że dalsza wymiana informacji niczego już nie wniesie. Najważniejsze kwestie są omówione i sama musisz zdecydować co robić dalej -  kierując się stanem swojego zdrowia, dolegliwościami  oraz napisanymi tu wskazówkami.

Pozdrawiam i życzę podjęcia dobrych decyzji oraz szybkiego powrotu do zdrowia.

P.S. NIGDY nie odbieraj karty bez wpisanego rozpoznania, bo jest to zawsze ze szkodą dla pacjenta, a  przecież lekarz  rozpoznanie musiał wpisać do dokumentów szpitalnych...... Wydanie choremu takiej dezinformującej karty jest prawnie niedopuszczalne !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×