Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Maria

Lipoma w piersi (obfite strzępy dojrzalej tkanki tłuszczowej)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Maria
Zrobilam biopsje lewej piersi. Materiał: Sutek lewy: kw.dol-zew. Rozpoznanie: liczne, obfite strzepy dojrzalej tkanki tłuszczowej - lipoma. Przeczytalam material informacyjny zamieszczony na portalu i listy pacjentek, ale nie znalazlam odpowiedzi dla siebie. Czy lipoma - tłuszczak jest groźny? Czy to nowotwór złośliwy czy lagodny? Czego mam oczekiawac? Czy operacja jest konieczna i jaka? Odczuwam także bole w dole brzucha. Mam 63 lata. Wybieram sie do lekarza, ale prosze przygotowac mnie do stanu, w jakim sie znalazłam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stappler
Tłuszczaki są zmianami nowotworowymi, ale o typie bardzo łagodnym. Rosną tylko miejscowo i czasami mogą uciskać na nerwy przez co dają dolegliwości bólowe. Wycięcie tych zmian doszczętnie, w całości zabezpieczy Panią przed powstawaniem tłuszczaków, ale tylko w miejscu wycięcia. Niestety mogą powstawać nowe, ale o innej lokalizacji. Zezłośliwienie tych zmian jest nader rzadkie. Jednak zwlekanie z usunięciem guzków doprowadza tylko do powiększania się ich rozmiarów i może wywoływać dolegliwości. Zabieg usunięcia tłuszczaka jest prosty i najczęściej przeprowadzany w warunkach ambulatoryjnych w znieczuleniu miejscowym. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość andrzej z zabrza
miałem usunięty tłuszczak z lewej piersi po dwóch latach zaczęła mnie pierś boleć znowu stwierdzono dwa guzki 2 x mm czeka mnie operacja znowu czy po usunięciu moze się to odnowić poraz kolejny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.