Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Niecodzienna diagnoza- Dodatkowy mięsień podudzia


Gość Michał

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry

W lipcu 2016 roku po ponad 2 latach czynnego trenowania i kilku przebiegniętych ultramaratonach zacząłem odczuwać nieprzyjemny ból kilka cm nad kostką po wewnętrznej stronie nogi. Przez kilka miesięcy chodziłem z tym problemem do wielu fizjoterapeutów i ortopedów. Ból jednak ciągle powracał pomimo różnych technik fizjoterapii. Podejrzewano u mnie typowe shin splints. W marcu zeszłego roku wykonałem rezonans, który wykazał początkową fazę złamania zmęczeniowego. Kolejna seria rehabilitacji i 3 miesiące bez sportu. Do tego ćwiczenia wzmacniające. Po raz kolejny wszystko na nic. Przez ten czas zdążyłem również wyrobić specjalne wkładki do butów, które również nie rowiązały problemu. Zdecydowałem się na kolejne badania rezonansem. Tym razem oprócz złamania zmęczeniowego wykazały one, że posiadam dodatkowy (!) mięsień zginacza palców (FDAL), który podczas treningu może "puchnąć" i przyczyniać się do powstawania objawów zespołu ciasnoty powięzi. Byłem z tym problemem u osteopaty. Po 2 miesiącach rehabilitacji poprawa była nieznaczna. Umówiłem się także do ortopedy, który zasugerował wycięcie dodatkowego mięśnia, jednak cena zabiegu przekracza zdecydowanie moje możliwości finansowe.

Ból w zaawansowanej fazie jest punktowy, ok. 10 cm nad kostką. Do tego pojawia się uczucie opuchniętych i "nabitych" łydek. Problem występuje przy bieganiu i trekkingu w górach. Przy jeździe na rowerze szosowym w ogóle tego nie odczuwam.

Co dalej? Czy zmagał się ktoś z podobnym problemem? Dalej próbować fizjoterapii czy może udać się do innego ortopedy? Czy w takim przypadku nie jest wystarczające nacięcie powięzi (fasciotomia) zamiast resekcji części mięśnia?

Będę również wdzięczny za polecenie solidnego ortopedy w Warszawie, który nie oleje tematu mojego problemu.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×