Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Anonimowy23

Czy to torbiel włosowa ?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonimowy23

Witam, od 3 dni borykam się z problemem, iż mam dziwny guz z zaczerwienieniem. Znajduje się on w okolicy kości ogonowej na lewym górnym pośladku blisko granicy prawego pośladka. Przesyłem zdjęcie poniżej w celu weryfikacji. Mam problem z siedzeniem (dopiero nie odczuwam jeżeli na niego nie naciskam) i leżeniem na plecach (śpię przeważnie na boku). Czy to może być torbiel włosowa ? Czy da radę jakoś to wyleczyć sposobem domowym ? Podczas chodzenia też odczuwam jakby coś mnie uwierało.

TTzBHX.jpg

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonimowy23

Jest ktoś wstanie stwierdzić wstępnie ? Czy to coś poważnego ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Katiusza

Znajomie to wyglada. Moze to byc torbiel wlosowa. Czy da sie wyleczyc to zalezy od tego jak w srodku jest rozbudowana. Mozesz pojsc do chirurga, ambulatoryjnie natnie i zalozy saczek, na jakis czas pomoze. Jesli bedzie sie powtarzac zbyt czesto polecam operacyjne usuniecie. Przechodzilam przez to killanascie lat temu. 3 razy powracalo, za kazdym razem mocniej, przy 4 razie zdecydowali o operacyjnym usunieciu i mam spokoj. Domowych sposobow nie polecam, tam w srodku jest po prostu ropa, ktora trzeba usunac. Mozesz stosowac masc ichtiolowa w ogromnycj ilosciach ale musisz sie liczyc ze bedzie bolalo jak diabli, ona powoduje to, ze ta ropa jest wyciagana i w koncu samo peknie i wyplynie. Dobrze robia tez nasiadowki na misce z ciepla woda z szarym mydlem (trzeba tam wsadzic pupe i wymoczyc to z pol godziny a pp tym wycisnac masc ichtiolowa, przylozyc gaze i przykleic plasterkiem). Bardzo niefajna i bolesna przypadlosc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.