Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Czy to torbiel włosowa ?


Gość Anonimowy23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od 3 dni borykam się z problemem, iż mam dziwny guz z zaczerwienieniem. Znajduje się on w okolicy kości ogonowej na lewym górnym pośladku blisko granicy prawego pośladka. Przesyłem zdjęcie poniżej w celu weryfikacji. Mam problem z siedzeniem (dopiero nie odczuwam jeżeli na niego nie naciskam) i leżeniem na plecach (śpię przeważnie na boku). Czy to może być torbiel włosowa ? Czy da radę jakoś to wyleczyć sposobem domowym ? Podczas chodzenia też odczuwam jakby coś mnie uwierało.

TTzBHX.jpg

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomie to wyglada. Moze to byc torbiel wlosowa. Czy da sie wyleczyc to zalezy od tego jak w srodku jest rozbudowana. Mozesz pojsc do chirurga, ambulatoryjnie natnie i zalozy saczek, na jakis czas pomoze. Jesli bedzie sie powtarzac zbyt czesto polecam operacyjne usuniecie. Przechodzilam przez to killanascie lat temu. 3 razy powracalo, za kazdym razem mocniej, przy 4 razie zdecydowali o operacyjnym usunieciu i mam spokoj. Domowych sposobow nie polecam, tam w srodku jest po prostu ropa, ktora trzeba usunac. Mozesz stosowac masc ichtiolowa w ogromnycj ilosciach ale musisz sie liczyc ze bedzie bolalo jak diabli, ona powoduje to, ze ta ropa jest wyciagana i w koncu samo peknie i wyplynie. Dobrze robia tez nasiadowki na misce z ciepla woda z szarym mydlem (trzeba tam wsadzic pupe i wymoczyc to z pol godziny a pp tym wycisnac masc ichtiolowa, przylozyc gaze i przykleic plasterkiem). Bardzo niefajna i bolesna przypadlosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×