Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból kolana po urazie


Gość Mateusz98

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! W tamtym roku (lipiec, 2017) doznałem urazu prawego kolana. Miałem robioną punkcję tego kolana, dzień po wypadku. Zrobiono mi także RTG i usg kolana, lecz żadnych zmian nie zaobserwowano. Kolano jednak daje mi się we znaki cały czas. Są jednak okresy, kiedy ból ustaje i odczuwam go tylko jak krzywo stanę ale po chwili jest okej. Są też takie okresy, kiedy przy długo zgiętej nodze później nie mogę normalnie chodzić. Kuleję i noga ucieka mi na prawo przez kilka dni. Poszedłem z tym do ortopedy i powiedział mi, że wszystko jest okej (sic!). Poszedłem do reumatologa i zauważył, że kolano mi ucieka na zewnątrz. Przepisano mi rehabilitację aż 2 razy ale nic nie dały. W końcu poszedłem prywatnie na rezonans magnetyczny, mam wyniki i chciałbym się dowiedzieć czy to coś poważnego, i co można z tym zrobić. Nie da się normalnie funkcjonować z tym urazem. Mam pracę i nie mogę sobie pozwolić na to, żeby ją rzucić. Liczę na rzetelną odpowiedź i instrukcję, co najlepiej zrobić! Dziękuję! 

Wynik badania: 

Strefa stłuczenia szpiku kostnego w zakresie kłykcia bocznego kości piszczelowej.

Rzepka ustawiona w niewielkim podwichnięciu bocznym.

Drobne nadżerki warstwy korowej kłykcia bocznego kości piszczelowej, z torbielami podchrzęstnymi - zmiany pourazowe/degeneracyjne? 

Niewielkie nagromadzenie wysięku w zachyłku nadrzepkowym.

Poza tym obraz MR struktur kolana prawego w granicach normy.

Jeszcze raz proszę o pomoc i dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×