Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Natalia z Gdańska

Gastropathia antralis erosiva. Insuff cardiae.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Natalia z Gdańska
Chciałam się dowiedzieć co oznacza diagnoza, która została wydana po badaniu gastroskopowym. Poza rozpoznaniem, które zawarłam w tytule, opis badania posiada następujące informacje: Wpust ziejący. W inwersji aparatu bez cech przepukliny roztworu przełykowego. Dno i trzon prawidłowe. W antrum kilka nadżerek. Odźwiernik kształtny drożny. Opuszka dwunastnicy prawidłowa. Przejście do części zapuszkowej swobodne. Test Hp ujemny Mogę jeszcze dodać, że od pewnego czasu permanentny refluks, co gastrolog wytłumaczył niby pewnym zwiężeniem wrodzonym, w dolnej części układu oddechowego. W jaki sposób najlepiej pozbyć się nieustających dolegliwości tj. bólu żołądka, refluksu, torsji (nawet zdarza się że krwią zmieszaną z żółcią) oraz czy podane rozpoznanie jest groźne?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Noema
Nadżerka antrum jest to uszkodzenie nabłonka żołądka ( antrum część żołądka). Krwawe wymioty należy zgłosić lekarzowi. Na ból żołądka tylko Paracetamol oraz No-Spa (jeżeli chodzi o leczenie domowe). Z wynikiem badania gastroskopii udać się do lekarza kierującego na to badanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość IWONA
witam serdecznie chciałam się dowiedzieć co oznacza diagnoza, która została wydana po badaniu gastroskopowym. wpust. lekko poszerzony rozpoznanie ... dilatatio cardiae .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
DILATATIO CARDIAE - to znaczy rozszerzenie wpustu (początkowej części żołądka). Jeśli jest niewilekiego stopnia i nie daje dolegliwości praktycznie nie musi być leczone.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.