Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Paweł

Jak długo może trwać zapalenie najądrza?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Paweł
Mam 23 lata, od stycznia 2009 boli mnie prawe jądro, podczas kąpieli wyczułem guza na tym jadrze o wielkości 1 cm. Poszedłem do urologa z mojej okolicy (badał mnie przez odbyt) i stwierdził ze mam zapalenie najądrzy. Nie ufałem jego diagnozie i sposobu badania ... Wiec skontaktowałem się z innym urologiem (polecanym przez znajomych) który również stwierdził ze mam zapalenie najądrza (skanował moje jądra) Uspokoił mnie ze ten guz jest nie groźny. Przepisał mi leki antybakteryjne (Bactrim albo Diclobel) i leki przeciw bólowe (czopki) około 20 dni brałem te leki. Ból jadra trochę ustąpił i zauważyłem podczas kąpieli ze guziołek znikł. Pod koniec stycznia poszedłem na kontrole, Urolog przepisał mi leki na tzw. doleczenie tego zapalenia. (Ból minął) W połowie lutego ból wrócił ... :( Urolog przepisał mi BaktrimForte. Kolejną wizytę miałem na początku marca Pan Doktor znowu zeskanował moje jadra i przepisał mi Diclobel 1x1 oraz Furaginum 3 x1 Stwierdził ze zapalenie się utrzymuje ale z czasem minie, dodał tez ze mogę mieć lekie zapalenie prostaty. Minęły już 3 miesiące, zjadłem masę tabletek ostatnie się kończą ... a ból jadra nie minął i guziołek nadal jest taki sam jak na początku... Jak dlugo to zapalenie może trwać i czy jestem dobrze zdiagnozowany ?? Dodam ze pracuje w Irlandzkim hotelu i nie mam możliwości skontaktowania się z innym urologiem. W ostateczności mogę się zwolnić i wrócić do kraju jesli ból nie minie... Tylko proszę o odpowiedz jak długo trwa takie zapalenia i czy według Pana jestem dobrze zdiagnozowany i leczony

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Najprawdopodobniej po tak długim czasie należy zmienić antybiotyk na cefalorporyny, np. ceftriakson. Antybiotyk powinien być dobrany na podstawie wyniku antybiogramu, powinny być pobrane wymazy z cewki moczowej na badania mikrobiologiczne. Teraz jednak wynik może być zafałszowany przez stosowane antybiotyki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość marek
pol roku juz lecze poprawa jest ale codziennie sie boje ze wruci tak jak bylo na poczatku kupcie sobie na dolegliwosci bakteryjne leki przeciwzapalne serii himalaya mnie troche pomagaja nawet efekty zblizone do antybiotyku

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.