Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Sylwia

Upadek ze schodów grozi urazem nerek i śledziony?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Sylwia
Pośliznęłam się na schodach i spadłam z trzech schodów na pośladki oraz uderzyłam się w plecy po lewej stronie. (Mam 27 lat, ważę 88kg) Od upadku minęły 2 godziny, czy możliwy był przy tym upadku uraz nerki i/lub śledziony, jakie są objawy urazu nerki i śledziony, czy powinnam niezwłocznie zgłosić się do lekarza? Poza bólem pupy i pleców nie mam innych objawów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Oczywiście taki upadek i uderzenie może spowodować uszkodzenie śledziony i/lub nerek. Objawami poważnego uszkodzenia nerek jest zazwyczaj pojawiająca się krew w moczu. Pęknięcie śledziony doprowadza do wstrząsu krwotocznego (przyspieszenie akcji serca znaczny spadek ciśnienia krwi). Jednak są to objawy występujące w ciężkich uszkodzeniach. Małe uszkodzenia mogą przebiegać bezobjawowo. Najlepszą diagnostyką jest USG i badania laboratoryjne. Jeśli ma Pani jakieś wątpliwości trzeba zgłosić się na ostry dyżur do szpitala.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Jolanta
kilka tygodni temu spadłam ze schodów i uderzyłam mocno w podłogę od tego czasu co 2 lub 3 dni pojawia mi się krew w moczu i boli mnie właśnie w okolicach nerek zaczynam się niepokoić bo mam sesję w trakcie i nie chcę jej przerywać a z drugiej strony nie chcę sobie zaskodzić

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość pupomacz
A mnie strzyka w lewym jaju, jak czytam u dorosłego faceta BOLI MNIE PUPA. Pupę to ty miałeś, jak srałeś w pieluchę tetrową - o pampersy cie nie podejrzewam, durniom nie należą się. Teraz mas owłosione pryszczate dupsko i musisz się do tej opcjo-wizji przyzwyczaić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość walic pupomaczy
pupomacz, Sylwia to raczej imie żeńskie... dalej Ci strzyka ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Ostatnio zaktualizowane

• Gość agelmnyd
      0
    • Gość agelmnyd
      0
    • Gość Patryk
      0
    • Gość agelmnyd
      0
    • Gość agelmnyd
      0