Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

IBS , ciągłe nawroty


Gość tettt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Mam 25 lat. Od około 10 zmagam się  z problemami jelitowymi. Są to nawracające biegunki, luźne galaretowate stolce, bóle brzucha, skrępowanie i napięcie całego brzucha po którym następuje oddanie stolca, przeważnie luźnego. Odczuwam ciągłe parcie na stolec, czasami gdy wypróżniam się już 4 czy 5 raz , pojawia się śluz, czasem przeźroczysty, czasem wymieszany ze stolcem. Po brzuchu całe dnie wędrują mi kolki, raz z prawej raz z lewej strony. Odczuwam też dyskomfort w podbrzuszu. Byłem u gastrologa - morfologia, krew utajona, lamblia, pasożyty, grzyby , IgA , transglutaminaza, kalprotektyna wszystko w porządku. Męcze się z tym od lat, czasem objawy ustepują na rok czy dwa i nagle wracaja bez wiekszych objawów wcześniej. Po prostu z dnia na dzień zaczynają się problemy. Czy to normalne przy jelicie drażliwym, czy jednak mam się martwić i drążyc temat dalej? Dodam, że chyba od tego wszystkiego  dostałem nerwicy, stresuje mnie ta cała sytuacja, pocą mi się ręce, nakręcam się , myśle o najgorszym. Dostałem debridat od gastrologa i własnie te wszystkie badania. Powiedział, że jeżeli one wyjdą dobrze nie ma podstaw do robienia kolonoskopii ( miałem ją robioną w wieku 16 lat wraz z gastroskopią i wszystko było ok). Prosze o porady bo naprawde nie wiem co się dzieje. Czy takie objawy występują przy IBS ?

Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×