Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Szczelina złamania w bocznej czesci kłykcia piszczeli.


Gość Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 1 maja uleglem kontuzji. Dziecko na rolkach wjechało we mnie z dużą prędkością. Po upadku kolano mocno opuchlo,noga stała się sztywna i bardzo bolał staw kolanowy. Rtg nie wykazało zlaman i sprawę zbagatelizowano i ograniczono się do l4 od 1 maja do chwili obecnej. Zalecono rezonans magnetyczny stawu i zgłoszenie się z opisem do ortopedy. Dziś dotarł do mnie owy opis:

Badanie kolana prawego wykonano stosując sekwencje SE, TSE, STIR uzyskując obrazy T1-, T2-, PD-zależne w trzech płaszczyznach:
-szczelina złamania w bocznej części kłykcia bocznego kości piszczelowej bez przemieszczenia i bez obniżenia powierzchni stawowej,
-ACL - prawidłowe,
-PCL - prawidłowe,
-MCL - prawidłowe,
-LCL i ścięgno m. dwugłowego uda prawidłowe,
-MM - obraz prawidłowy,
-ML - obraz prawidłowy,
-ścięgno m. czworogłowego uda i więzadło właściwe rzepki w normie.
-pasmo biodrowo-piszczelowe, ścięgno m. podkolanowego, troczki rzepki bez widocznej patologii,
-nieco zwiększona ilość płynu w jamie stawowej,
-okrywa chrzęstna rzepki, kłykci kosci udowej, piszczelowej bez uchwytnej patologii.

Jeśli mogę,chciałbym zapytać jak poważne skutki niesie takie złamanie i w jaki sposób można je leczyć. Do tego,o czym rezonans nie wspomina a lekarz udaje,że nie słyszy- boleśnie przeskakuje mi ścięgno czworoglowego uda do zewnątrz w ostatniej fazie zgiecia kolana. Dziękuję z góry za udzielone odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×